SAYA GRUP, UN GLOBAL COMPACT ÜYESİ OLDU

SAYA GRUP, UN GLOBAL COMPACT ÜYESİ OLDU

Saya Grup, bünyesinde yer alan Folkart, Pharmactive ve Volt Elektrik Motorları ile birlikte dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu.

Saya Grup bünyesindeki şirketlerin yöneticileri Ayetullah Mutlu, Veysel Erdoğan, Aylin Tanrıkulu Kılınç ile Elif Çark Kahraman, İstanbul’da düzenlenen UN Global Compact Türkiye Genel Kurulu’nda yeni üyeler için düzenlenen imza törenine katıldılar. Saya Grup temsilcileri, UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü ile görüştü. Dördüncü, sürdürülebilirlik yolculuğunda Saya Grup ve şirketlerine başarılar diledi.Birleşmiş Milletler çatısı altındaki, 161 ülkeden çok sayıda özel şirketin üye olduğu Global Compact, imzacıları arasında Türkiye’den de şirketler bulunuyor. Saya Grup ve bünyesindeki şirketler UN Global Compact’a üye olarak, “Sürdürülebilir Güçlü Gelecek” için önemli bir adım atmış oldu.

GÖNÜLLÜLÜK ESASI

Saya Grup ve bünyesindeki Folkart, Pharmactive ve Volt Elektrik Motorları, UN Global Compact’ta imzacı olarak, “Çevre, Finans, Toplum” temelli sürdürülebilir çalışmalara 2 bin civarındaki çalışanıyla birlikte imza atacak. UN Global Compact ile Saya Grup, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı hale getirecek. Saya Grup, UN Global Compact’in 10 ilkesini benimseyerek grubun gelecek stratejisini ve operasyonlarını bu ilkelere uyumlu hale getirmek için gönüllülük esasıyla çalışacağını kamuoyuna duyurdu.

SAYA GRUP MANİFESTOSU

Saya Grup, “Sürdürülebilir Güçlü Gelecek Manifestosu”nu kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu manifestoda, “Sürdürülebilirlik yaklaşımımızı da Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile bütünleştiriyoruz” ifadeleri dikkat çekti. Manifestoda, “Mevcut kaynakların toplum, çevre ve grup şirketleri için en verimli şekilde kullanılacağını” vurgulandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.