‘MOTORLU TAŞIT ALIM SATIM MESLEKİ YETERLİLİK’ SINAVLARI TAMAMLANDI

‘MOTORLU TAŞIT ALIM SATIM MESLEKİ YETERLİLİK’ SINAVLARI TAMAMLANDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik’ sınavlarına 15 sektör temsilcisi katıldı.

24 Aralık 2021 tarihinde FTSO Likya Salonu’nda yazılı, Tuzla Mahallesi’ndeki Motomix firmasında ise uygulama sınavına tabi tutulan adaylar, ‘Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik’ belgesi alabilmek için ter döktü. 2 aşamalı sınavda başarılı olan adaylar, yönetmelikteki şartları karşılamak suretiyle firmaları adına ‘Yetki Belgesi’ almaya hak kazanacak.

Sınavlar hakkında bilgi veren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak inşaat, emlak, klima, vinç operatörlüğü sektörlerine yönelik mesleki yeterlilik sınavları gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. 24 Aralık tarihinde hem ‘Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) ve Emlak Danışmanı (Seviye 4)’ hem de ‘Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik’ sınavlarını tamamladıklarını anlatan Başkan Çıralı, 2 ayrı sınava 67 adayın katıldığını kaydetti. 2018 yılından bu yana sadece motorlu taşıt alım satım sınavlarına 341 adayın katıldığını vurgulayan Başkan Çıralı, “İhtiyaçlar doğrultusunda sınavlar düzenlemeye devam ederek, üyelerimizi ve çalışanlarını belgelendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.