KİNDER VE ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

KİNDER VE ÜRÜNLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Kinder ürünlerine analiz zorunluluğu gelmesinin ardından Kinder Türkiye’den açıklama geldi.

Piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontrollerin yapıldığının söyleyen açıklamada, “Ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir” denildi.

“Sürecin başlangıcından beri Ferrero Türkiye olarak Bakanlık ile işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Bakanlığın 19 Nisan 2022 tarihli açıklaması ve bu kamuoyu duyurumuz ile yanlış anlaşılmaları düzeltmiş olmayı ümit ediyoruz” açıklamasında şunlar ifade edildi.

“ÜRÜNLERİMİZ GÜVENLİDİR”

“İthalat prosedürünün bir parçası olarak, mikrobiyolojik analiz sıklığının artırılması, Bakanlığın görev ve sorumlulukları çerçevesinde yapılan mutad (alışılmış) bir uygulamadır.

Ferrero Türkiye Çikolata olarak tarafımızca ithal edilen ve piyasaya sunulan tüm Kinder ürünlerinin güvenli olduğunu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

NE OLDU DA SPEKÜLATİF YAYINLAR YAPILDI.

Salmonella bakterisine rastlanması nedeniyle Avrupa’da bazı ülkelerde Kinder marka ürünlerin toplatılmasının ardından, Türkiye’de ikinci bir talimata kadar bu ürünlerin ithalatında yüzde 100 salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirilmişti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamada, salmonella bakterisine rastlanması nedeniyleTürkiye'de ikinci bir talimata kadar bu ürünlerin ithalatında yüzde 100 salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirildi.

Belçika Gıda ve Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu (FAVV), Kinder çikolata ürünlerinde salmonella bakterisi bulunan Ferrero şirketine ait fabrikayı önceki hafta geçici olarak kapatmıştı.Hollanda ve Belçika, Arlon kentindeki Ferrero çikolata fabrikasında üretilen tüm ürünlerin toplatılmasına karar verdi.Salmonella analizi yapılacak Kinder markalı ürünler arasında Kinder Sürpriz Yumurta, Kinder Mini Eggs, Kinder Schokobons, Uovo Maxi, Kinder Mix, Kinder Circus, Kinder Happy Moments, Mix Cross Cat Kinder ve Mixed Patisserie PRA, vb. ürünler yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.