MUĞLA ODALARINDAN ÇAĞRI "ELEKTRİĞE YAPILAN YÜKSEK ZAM GERİ ÇEKİLSİN"

MUĞLA ODALARINDAN ÇAĞRI "ELEKTRİĞE YAPILAN YÜKSEK ZAM GERİ ÇEKİLSİN"

Muğla Borsa ve Odaları, ortak açıklama yaparak, elektriğe yapılan yüksek zammın geri alınmasını istediler.

Ortak açıklamada, "Üyelerimiz; yüzde 125’lik elektrik zammı ile adeta işlerine son verme aşamasına gelmiştir. Bu durum bölgemizi, halkımızı ve ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bunların önüne geçebilmek adına elektriğe yapılan yüksek zam oranının geri çekilmesini üyelerimiz adına talep ediyoruz." denildi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Muğla Ticaret Borsası (MTB) Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Marmaris Ticaret Odası (MTO) tarafından yapılan ortak açıklamada yeni yılla birlikte ticarethanelere yapılan yüzde 125’Lik zam oranıyla ilgili TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu hatırlatılarak "Üyelerimiz; yüzde 125’lik elektrik zammı ile adeta işlerine son verme aşamasına gelmiştir. Bu durum bölgemizi, halkımızı ve ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bunların önüne geçebilmek adına elektriğe yapılan yüksek zam oranının geri çekilmesini üyelerimiz adına talep ediyoruz." denildi.

Muğla Borsa ve Odaları tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:"Muğla Borsa ve Odaları, yeni yılla birlikte ticarethanelere yapılan yüzde 125’Lik zam oranı ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na Ocak ayı başında gerekli girişimlerde bulunmuştu.Bu kapsamda Muğla Borsa ve Odaları ortak açıklamada bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Üyelerimiz 2019 yılında yaşanan Thomas Cook krizinden bu yana, 2 yıldır etkisi altına alan ve hala devam eden COVID-19 pandemisi, yaz aylarında bölgemizde meydana gelen orman yangınları ve artan değişken döviz kurlarına rağmen faaliyetlerini devam ettirmek, üretmek ve hizmet sunmak için çabalamaktadır. Tüm bu sıkıntılara ilave olarak şimdi de enflasyonun kabul edilebilir seviyenin üzerinde olmasından dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşamakta olan üyelerimiz; yüzde 125’lik elektrik zammı ile adeta işlerine son verme aşamasına gelmiştir. Bu durum bölgemizi, halkımızı ve ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bunların önüne geçebilmek adına elektriğe yapılan yüksek zam oranının geri çekilmesini üyelerimiz adına talep ediyoruz. Talebimiz üyelerimizin ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve küçük esnafın korunması adına önem arz etmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.