GÜÇ BİRLİĞİ DERNEĞİ BİR KERE DAHA UYARDI.

GÜÇ BİRLİĞİ DERNEĞİ BİR KERE DAHA UYARDI.

Bodrum Güçbirliği Derneği, Bodrum’da yüksek kira bedelleri sorununa dikkat çekti, böyle giderse Bodrum’da çalışacak devlet memuru, kalifiye eleman bulunamayacağını söyledi.

Bodrum’da ev kiralarının her geçen gün daha da artması, vatandaşları kara kara düşündürürken, daha önce konuyu birkaç kez gündeme taşıyan Bodrum Güçbirliği Derneği’nden bir uyarı daha geldi. Dernek Başkanı Serdar Kayhan, ilçede görev yapan bir çok devlet memuru, sağlık çalışanı, öğretmen ve emniyet mensubunun tayin istediğini söyledi.

LOJMAN VE TOPLU KONUT İHTİYACI ARTIK ACİL İHTİYAÇ!

Sadece devlet memuru değil, çalışanların da çok zor durumda olduğunu belirten Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan; “öngörülemez bir kira artışı var. Bu bedelleri çalışanların ödemesi hemen hemen imkansız. Görüştüğümüz bir çok devlet memuru, Bodrum’u sürgün yeri olarak görüyor ve ilçeden tayinini istiyor. Bir çok devlet memuru bir evi ortak paylaşarak kirayı ödemeye çalışıyor. Özel sektör çalışanları da çok zorluk çekiyor. O yüzden Bodrum’da devlet memurları için çok acil lojman imkanı yaratılmalı. Ayrıca TOKİ’nin de artık Bodrum’da yatırım yapması bir zaruriyet haline geldi. Çünkü vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu için Bodrum’da ev sahibi ya da kiracı olmak artık bir hayal” dedi.

KORUMA KULLANMA DENGESİNİ MUTLAKA GÖZETMELİYİZ

Serdar Kayhan Bodrum’a toplu konutun şart olduğunu, ancak Bodrum’un daha fazla inşaat yoğunluğunu kaldıramayacağını belirterek; “Bodrum zaten betona teslim olmuş durumda. Bu yüzden Bodrum’a yakın yerlerde bulunan hazine arazileri değerlendirilmeli. Bu projeler Bodrum’un doğal dokusunu, denizini, doğasını koruyacak projeler olmalı. Koruma kullanma dengesini mutlaka gözetmeliyiz. Çok doğru bir planlama ve tüm Bodrum’un mutabık kalacağı projeleri destekleyeceğiz. Ama Bodrum’a zarar verecek her projenin karşısında olacağız” dedi.Serdar Kayhan Bodrum’un konut ihtiyacını çözmek için devlet ve belediyelerin işbirliği yapmasının şart olduğunu belirterek; “Siyaset gözetmeden, Sayın belediye başkanlarımız konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız’a sunmalı. Devletimizle işbirliği içinde bu sorunu çözmek çok zor değil. Yeter ki siyasi çekişmeleri, sen ben kavgalarını bir tarafa bırakalım. Artık tek amacımız Bodrum olmalı. Lütfen bu güçbirliğini sağlayalım” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.