FTSO’DA ÖLÜDENİZ MAHALLESİ’NİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

FTSO’DA ÖLÜDENİZ MAHALLESİ’NİN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) düzenlenen toplantıda Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi üyesi işletmecilerle turizm sezonu hazırlıkları tamamlanan Ölüdeniz Mahallesi’nin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

İşletmecilerden gelen taleplerin kayıt altına alındığı toplantıda, ilgili bakanlıklar ve TOBB başta olmak üzere tüm platformlarda üyelerin sorunlarını dile getirdiklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Biz icra makamı değiliz. Ancak üyelerimiz, Fethiye ve Seydikemerimiz için her sorunun üzerine gideriz.” dedi.

FTSO Meğri Salonu’nda 17 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Süreyya Gürol ve FTSO Genel Sekreteri Av. Ezgi Kullukçu ile Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten ve kooperatif üyesi işletmeciler katıldı. Başkan Çıralı toplantıya katılan işletmecilerden kayıt altına almak üzere sorunları ve çözüm önerilerini dile getirmelerini talep etti.

Artan maliyetlere karşın turizm sezonu hazırlıklarını tamamladıklarını belirten işletmeciler, Türkiye’nin tanıtım yüzü Ölüdeniz’de bazı sorunların 2022 yılına gelinmesine rağmen hala çözülememesinden yakındı. Fethiye-Ölüdeniz Yolu’nda asfaltın bozuk olması nedeniyle çok sayıda şikâyet aldıklarını dile getiren işletmeciler, yolun bazı bölümlerinin olası kazalara davetiye çıkardığını söyledi. Belceğiz Plajı’nda turizm sezonun başlamasına rağmen devam eden inşaat çalışmalarından duydukları rahatsızlığı da dile getiren işletmeciler, yüksek sesli müzik yayını, hanutçuluk ve turistlere yönelik kötü davranışların ise bir türlü önüne geçilemediğini kaydetti. Ölüdeniz’de gelişen tüm olumsuzlukların başta konaklama olmak üzere işletmelerin internet değerlendirmelerine yansıdığını belirten işletmeciler, bu durumun büyük mağduriyet oluşturduğunun altını çizdi. Dünyanın en gözde tatil bölgelerinden birinde müşterilerine kaliteli hizmet vermek için çalıştıklarını anlatan işletmeciler, olumsuzlukların önüne bir türlü geçilemediğini vurgulayarak Ölüdeniz’de denetim mekanizmalarının yetersiz kaldığı görüşünde birleşti.

Başkan Çıralı, “Sorunların çözümü için tüm girişimleri yapacağız”

İşletmecilerin taleplerini madde madde kayıt altına aldıklarını anlatan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, sorunların çözümü noktasında kaymakamlık, belediyeler, bakanlıklar ve TOBB düzeyinde girişimler yapacaklarını belirtti. Her platformda FTSO üyelerinin sorunlarına çözüm bulmak için çalıştığını belirten Başkan Çıralı, “Tüm platformlarda üyelerimizin, Fethiye ve Seydikemerimizin sorunlarına çözüm bulmak için durmadan çalışıyoruz. Göcek koyları ihale sürecinde olduğu gibi bu sorunlarında özellikle takipçisi olacağız. Bugüne kadar üyelerimizin, bölgemizin çıkarına olan hiçbir konuda geri adım atmadık. Bu mücadelelerden kaynaklı olumsuzlukları da çoğu zaman tek başımıza göğüslemek zorunda kalıyoruz. Benim sizlerden talebim, ‘Sizleri yanımızda görmek’. Sizlerden aldığımız güçle sorunların üzerine gitmek. Biz icra makamı değiliz. Ancak üyelerimiz, Fethiye ve Seydikemerimiz için her sorunun üzerine gideriz.” dedi.
2022-05-17-ftsoda-oludeniz-mahallesinin-sorunlari-gorusuldu-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.