FETHİYE TURİZM KONSEYİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FETHİYE TURİZM KONSEYİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, Fethiye genelinde devam eden turizm sezonu hazırlıkları ile Rusya ve Ukrayna’da gerçekleşecek turizm fuarlarına katılım konusu konuşuldu.

Toplantıda ayrıca 9-12 Şubat tarihlerinde İstanbul’da Fethiye’nin tanıtıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) ilişkin izlenimler değerlendirildi.FTSO Meğri Salonu’nda 22 Şubat 2022 tarihinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Saffet Dündar, Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsilciliği Başkanı Özgen Uysal, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Göcek-Der Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Üyesi Emre Başaran, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Fethiye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gencay Güngör, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Danışmanı Mehmet Eskici, FETAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Dinçer, FTSO Genel Sekreteri Av. Ezgi Kullukçu, FETOB Sekreteri Çiğdem Aksu ve Turizmci Süleyman Kaya katıldı.Toplantıda ilk olarak 09-12 Şubat 2022 tarihlerinde İstanbul’da Fethiye’nin tanıtıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Organizasyon açısından çok başarılı bir fuar çalışması gerçekleştirilmesinin Fethiye açısından çok olumlu olduğunu belirten konsey üyeleri, standa olan yoğun ilginin de mutluluk verici olduğunu kaydetti. Fethiye tanıtım filminin büyük beğeni toplandığını anlatan konsey üyeleri, ayrıca tanıtım çalışmasının ulusal televizyonlara olan yansımasının da Fethiye açısından çok sevindirici olduğunu belirtti. Fethiye standının aldığı ödülü sonuna kadar hak ettiği görüşünde birleşen konsey üyeleri, fuarın organizasyonu ve yürütülen tanıtım çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Rusya ve Ukrayna fuarlarına ilişkin değerlendirme

Toplantıda 15-17 Mart 2022 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilecek MITT ve 23-27 Mart 2022 tarihinde Ukrayna’da gerçekleştirilecek UITT turizm fuarlarına katılım konusu da ele alındı. Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk ve Lugansk bölgelerini bağımsız devlet olarak tanıma kararının ardından iki ülke arasında yaşanan ve tüm dünyayı ayağa kaldıran krizin fuarlara olan etkilerini değerlendiren konsey üyeleri, gerginliğin hat safhaya çıktığı bir dönemde faydalı olmayacağı gerekçesiyle Rusya ve Ukrayna fuarlarına katılmama kararı aldı. Rusya ve Ukrayna arasındaki olası bir savaşın Türkiye turizmini ve ticaretini olumsuz etkileyeceği konusunda da mutabık kalan konsey üyeleri, Fethiye’nin daimi turizm pazarı olan İngiltere’ye yönelik çalışmalarında hızlanması gerektiğini kaydetti.

Başkan Çıralı, “FTSO üyelerinin haklarını korumakta kararlıyız”

Toplantıda ayrıca Fethiye’de turizm sezonuna yönelik hazırlıklar da değerlendirildi. Belceğiz Plajı’nda uygulanması planlanan yeni proje ve kapsamındaki büfelerin durumu da konsey toplantısında gündeme geldi. Fethiye’nin yararına gerçekleştirilmesi planlanan tüm projelere destek vermeye hazır olduklarını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, ancak bölge ticaretine darbe vuracak, zorlu şartlarda ayakta kalmaya çalışan FTSO üyelerinin kazançlarını yok edecek çalışmaların da karşısında olduklarını belirtti. Başkan Çıralı, Belceğiz Plajı’nda gerçekleştirilecek çalışmaları yakından takip edeceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.