FETHİYE TİCARET ODASINDAN ORTAK HAREKET İÇİN ODALARA ZİYARET

FETHİYE TİCARET ODASINDAN ORTAK HAREKET İÇİN ODALARA ZİYARET

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye'de bulunan oda temsilcilerini ziyaret etti. Fethiye için yapılan ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu üyeleri Şevket Süreyya Gürol, Fatih Tufan, Halil İbrahim Öztürk, Ramazan Dim ve Emre Başaran, genel kurullarında güven tazeleyen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ile Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra’yı ziyaret ederek tebrik etti. Oda başkanları ile yapılan görüşmede ortak sorun olarak artan elektrik maliyetinin ön plana çıktığını belirten Başkan Çıralı, tüm giderleri yükselten ve işletmeleri zor durumda bırakan elektrik zammının geri çekilmesi çağrısını yineledi.

FTSO heyeti 15 Şubat tarihinde ziyaretlerine Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan başladı. Heyet ilk olarak Başkan Mehmet Soydemir ve Başkan Yardımcısı Veli Uysal ile bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette üyelere yönelik kredi kullanım kolaylıkları ile yüksek elektrik ve akaryakıt fiyatları gündeme geldi. Turizm sezonu öncesi Fethiye’de devam eden hazırlıklarında masaya yatırıldığı ziyarette, ilçede ticari faaliyetlerin kesintisiz devam edebilmesi için alınacak önlemler kapsamlı şekilde ele alındı. FTSO heyetine nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Soydemir, daha sık bir araya gelerek ilçedeki sorunların çözümüne yönelik ortak adımlar atılmasının önemini vurguladı.

Fethiye ilçe merkezindeki trafik yoğunluğu konuşuldu

FTSO heyetinin bir sonraki adresi Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası oldu. Ziyarette ilk olarak taşıma kooperatiflerinin sorunlarının çözümüne yönelik gerçekleştirilecek çalışmalar konuşuldu. Taşıma ücretlerindeki güncellemeler ile akaryakıt fiyatlarındaki artışın ele alındığı görüşmede, ilçe merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu ve otopark sorunu kapsamlı şekilde konuşuldu. Özellikle ilçe merkezindeki trafik yoğunluğunun azaltılması için toplu taşıma ve taksi kullanımın avantajlı hale getirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik atılacak adımlar üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, pandemi döneminin toplu taşımaya yönelik olumsuz etkileri de masaya yatırıldı. Başkan Taşar da FTSO heyetiyle bir aya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pazaryerlerindeki fiziki şartlar değerlendirildi

Heyet son olarak Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra’yı makamında ziyaret etti. Koronavirüs pandemisinin Fethiye’ye etkilerinin konuşulduğu görüşmede, pazarcılara yönelik girdi maliyetlerinin düşürülmesi konusunda atılabilecek adımlar konuşuldu. Ziyarette pazaryerlerindeki fiziki şartlara ilişkin son durum da kapsamlı olarak değerlendirildi. Başkan Hıra, ziyaretlerinden dolayı FTSO heyetine teşekkür ederek, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Çıralı’dan ortak güç vurgusu

Ziyaretlere ilişkin yaptığı değerlendirmede genel kurullarında güven tazeleyen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ile Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra’yı bir kez daha tebrik eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, tüm Odalarla birlik ve beraberlik içinde Fethiye ve Seydikemer’in sorunlarına çözüm üretmek için çalıştıklarını söyledi. TOBB’a bağlı Muğla odalarıyla yakaladıklarını işbirliğinin il genelinde birçok sorunun çözümünde büyük etki yarattığını anlatan Başkan Çıralı, aynı ortaklığın ilçelerde de sorunların çözümü noktasında fark yaratabileceğini kaydetti. Fethiye’deki Odalar olarak ortak dertlerinin Fethiye’de fiziksel koşullarının iyileştirilmesi, ekonomik ve ticari faaliyetlerin sorunsuz şekilde sürdürülmesi olduğunu vurgulayan Başkan Çıralı, büyük projeler üretmenin yanında, tüm sorunların üzerine kararlılıkla gittiklerini, ortak güçle daha iyisi de başarabileceklerini aktardı.

Başkan Çıralı, ‘Elektrik zamları geri çekilsin’ çağrısını yineledi

Oda başkanları ile yapılan görüşmede ortak sorun olarak artan elektrik maliyetinin ön plana çıktığını sözlerine ekleyen Başkan Çıralı, tüm giderleri yükselten ve işletmeleri zor durumda bırakan fiyat artışının geri çekilmesi çağrısını yineledi. İşletmelerin 2 yıldır koronavirüs pandemisinin olumsuz etkileriyle mücadele ettiğini anlatan Başkan Çıralı, “Tüm olumsuzluklara rağmen üretmek, hizmet sunmak ve kendini idame ettirmek için çalışan işletmelerimiz son zamlarla birlikte çok zor durumda kaldı. Azalan sadece işletmelerin net karı olmadı, bu olumsuz etkileri tolere edebilmek için aynı zamanda küçülmeye giderek işçi çıkaracak ve artan maliyetlerini de nihai tüketiciye yansıtmak durumunda kalacaklar. Hali hazırda zar zor ayakta kalabilen işletmelerimizin ise böylesine bir zamla gelen tüketim maliyetiyle baş edebilecek gücü kalmadı. Talebimiz, elektriğe yapılan bu yüksek zam oranının geri çekilmesidir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.