TÜM SESSİZ ÇIĞLIKLARA İTHAFEN

whatsapp-image-2022-02-04-at-11-58-59.jpeg

Ruhen ve mücadelenin hazin izleriyle çürüyüp yıpranarak çoktan ölmüş solmuş beden ile AYAKTA KAL ! HAYATTA KAL ! MECBURSUN ! OLGUN OL ! DİK DUR ! KENDİNİ TOPLA ! SEN BÜYÜKSÜN SANA İHTİYAÇ VAR ! Alkış.... aman ne büyük bir genel, temiz, konforlu , hukuka uygun ve klişe yaklaşım. Ruhu yara içindeki insanın ayakta ve hayatta kalmak için uğraşması en çokta psikolojik ruhanî savaş vermesi , her çözüme ve neticeye ulaşamamış yeni günde , ne kadar yorucu . Birde üstüne yaşa devam et ayakta kal lafları .

Yaşamak istemeyecek kadar acı bir seviyeye gelmiş olan insanı , zorla yaşatmak , zorla tüm hücreleri tükenmişken devam baskısı yapmak bilemiyorum sadece bana mı günah ve zorbalık gibi geliyor . Niye ? Çünkü kota dolmuş , bir kez olsun kendilerini anlatmak yerine gerçekten nasıl olduğu sorulmamış , anlaşılmayı beklememiş bile olan kişiyi anlamaya çabada gösterilmemiş , yardım istemiş*istememiş ,sesli*sessiz ağlamış , çığlık atmış ,yutkunmuş için için , son çare soluş* yok oluş başlamış . İsyanı duyulmasın , hâli vakti sorulmasın , özen gösterilmesin , sonra az önce okuduğunuz malum konular yargılar sorgular ... Sözde, özde, okul kitaplarında , dost kervanlarında ,olgunluk ve mantık adı altında satılan kelimeler ... Ayakta ve hayatta kal !. Yaşamayı seviyorum çiçek böcek pembe kalp kalp ,hayır konumuz bu değil . Konu belli ! Ne derler bir kesim yine bir klişedir ; “ Ya işte hayatı zordu , yazık çok çekti , bir el yoktu , ailesi dinlemiyordu , okulda zorbalık görüyordu , kocası dövüyordu , ruh hali bir garipti , hep negatifti , içine kapalıydı , borcu vardı , pek derdini anlatmazdı , hocaya götürdük Vs. Vb. Asla ince narin derin tertemiz kuralsız ırksız dinsiz anlayamayacak kültür seviyesinde çevre ve aile ile eh zor tabi anlaşılamaz . İyi de ruh haliyle ilgili bu kadar net derin teşhisli bilgilisiniz madem , ne diye bu insan bu halde . Sağlıklı bir müdahale , çözüm odaklı yardım , sağlık desteği ,bir insanın ruhunu kurtarmak bu kadar zor olmamalı . O zaman hem görmezden gelip hem de yaşa ! zorlan ! devam ! denilemez yaralı insana . Haklı ! Gitmekte bir haktır kalmak istemek kadar , Ölmekte bir haktır yaşamak istemek kadar (Neslihan Oyal).

Tüm çareler tükenmişse ve sesini inatla kimsecikler duymuyorsa ,aklında acı trajik kurmacalar başlar 'terkedildim, utanıyorum, yalnızım, imkansız çarem yok'! HAYIR! Hadi anlamaya gayret, neticeye odaklı ,sevgiyle bakan gören gözlerle etrafınızı, sevdiklerinizi inceleyin ,sorun, ısrar edin, uygun dille verici olun ,utandırmadan destek olun .

ÖNEMLİ UYARI !!!

Bu yazıda hiç bir özendirme ve psikolojik müdahale niyeti yoktur. Din ile hiç bir ilgisi yoktur. Doktor tavsiyesi yoktur . Mümkünse iki defa okumanız ricamdır . Kişisel gözlemdir.

Tüm sessiz acı çekenlere , zifte bulanmış hayata tutunmaya çırpınan güvercinlere ithafen

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.