MHP’DEN UYARI, “BODRUM BATIYOR”

MHP’DEN UYARI, “BODRUM BATIYOR”

Bodrum’da esnaf, turizmci ve vatandaşları ziyaretlere devam eden MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, şikayetler üzerine sorunları yerinde gözlemliyor. Bilgi tespitlerinden sonra yaptığı açıklamada Bodrum için durumun hiç iç açıcı olmadığını söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana sürekli vatandaşlarla iç içe olan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, esnaf, turizmci, işadamı ve vatandaşlarla yapmış olduğu görüşmelerden sonra kendisine iletilen sorunları yerinde gözlemlemeye devam ediyor.

BODRUM’UN DURUMU HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL!

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, vatandaşların kendisine yerel yönetimlerden yeteri kadar hizmet alamadığını söylediğini, artık esnaf ve turizmcinin Bodrum’dan umudunu kesmeye başladığını söyledi. Yol sorununa dikkat çeken Bilgi; “pandemi, küresel kriz zaten iş dünyasına büyük zarar verdi. Bodrum’da birkaç ay iş yapmayı planlayan esnaf ise bir türlü bitirilemeyen çalışmalar yüzünden son derece mağdur. Ramazan Bayramı’nı ümitle bekleyenler, büyük hayal kırıklığına uğradı. Birkaç yüz metre yapılan asfaltı sanki bütün Bodrum’u kapladı algısıyla yayan yerel yönetime vatandaşlarımız çok tepkili. Bodrum’un yolları artık kötünün de ötesinde, cana kastetmeye başladı. Bayrama bu rezil yollarla girdik. Sezon başladı ama birkaç yama, göstermelik birkaç çalışma dışında Bodrum’un tamamını kapsayan bir çalışma maalesef yok. O kadar çok şikayet alıyoruz ki tüm yarımadayı bu şikayetlerden sonra 15-20 kere dolaştık. Göz göre göre Bodrum’un bu duruma düşmesini içimize sindiremiyoruz” dedi.

DENİZLERİMİZ PLAJLARIMIZ PİS! SU SORUNU HAD SAFHADA!

Bodrum’un bu tarihe kadar çoktan hazır olması gerektiğini ancak bırakın hazır olmayı, daha da kötüye gittiğini söyleyen İbrahim Bilgi; “yol kenarları leş gibi. Kuru ve yabani otlar insan boyunda. Plajlar pis. Arıtma sorunundan dolayı denizlerimiz kirleniyor. Hanutçuluk aldı başını gidiyor. Daha sezon tam olarak başlamadan, su sorunu baş göstermeye başladı. Biz bu Bodrum’da nasıl turizm yapacağız? Turizmci gündüz vakti turistleri Bodrum’a getirmek istemiyor, çünkü Bodrum’un bu durumundan onlar utanıyor! Maalesef Bodrum göz göre göre batıyor. Fakat birkaç süslü laf dışında doğru dürüst hiçbir hizmet yok. Böyle giderse birkaç yıl sonra Bodrum kalmayacak” dedi.

ISRARLA İNATLA YARDIMA HAZIR OLDUĞUMUZU BELİRTİYORUZ

Bunca olumsuzluğu Bodrum olarak hepimizin yaşadığını, dolayısıyla hepimizin sorumlu olduğunu hatırlatan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi; “Biz Sayın genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin “önce vatanım ve milletim sonra partim” sözüne sıkı sıkıya bağlıyız. Bu amaçla sürekli çağrıda bulunup Bodrum’u kurtarmak için birlikte çalışalım diyoruz. Ancak bugüne kadar ne Bodrum Belediyesi’nden, ne de Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir talep gelmedi. Belli ki bu iş yerel yönetimle olacak gibi değil. Bir an önce güçlerimizi Bodrum için birleştirmeliyiz. O yüzden ısrarla inatla yardıma hazır olduğumuzu, telefonlarımızın 24 saat açık olduğunu belirtmek istiyoruz. Bodrum batıyor ve biz bu duruma seyirci olmaya kahroluyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.