MHP’DEN ÇARPICI İDDİA “TUZ CENNETİ YOK MU OLUYOR? HERKES SESSİZ”

MHP’DEN ÇARPICI İDDİA “TUZ CENNETİ YOK MU OLUYOR? HERKES SESSİZ”

Mumcular’dan çıkan atık suyun arıtılmadan Tuzla Kuş Cenneti’ne bırakıldığı iddialarını yerinde inceleyen MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin konuya açıklık getirmesini istediği iki ayda bir cevap gelmediğini iddia etti.

Mumcular’dan çıkan atık suyun arıtılmadan Tuzla Kuş Cenneti’ne bırakıldığı iddialarını yerinde inceleyen MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin konuya açıklık getirmesini istediği tarihten bu yana yaklaşık 2 ay geçtiğini ancak bir yanıt alamadıklarını söyledi

Mumcular’ın atık suyunun yeteri kadar arıtılmadan Mazı Çayı’na bırakıldığı, bu suyun buradan Tuzla Kuş Cenneti’ne aktığı, bu durumdan da MUSKİ’nin sorumlu olduğu iddialarıyla ilgili Mumcular halkı ve Mumcular’ın ileri gelenleriyle yaklaşık 2 ay önce görüşen MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, kendisine aktarılanların çok ciddi olduğunu söylemişti. Bu görüşmelerin ardından Mumcular’da vatandaşlarla buluşan, daha sonra da Tuzla Kuş Cenneti’ne giden İbrahim Bilgi, konunun bir an önce aydınlatılmasını istemişti.

YAKLAŞIK 2 AY GEÇTİ, HALA AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in de daha önce konuyu ilk olarak dile getirdiğini belirten İbrahim Bilgi; “Konuyla ilgili Mumcular’da vatandaşlarımızla yaklaşık 2 ay önce bir araya geldik. Hemşehrilerimiz kanalizasyonun büyük oranda arıtılmadan Mazı Çayı’na bırakıldığını, bu atık suyun dünyanın sayılı doğal cennetlerinden biri olan Kuş Cenneti’ne ulaştığını söylemiş ve bu yüzden son yıllarda kuş çeşitliliğinin ve kuş popülasyonunun azaldığını da iddia etmişti. Biz de bu iddiaları yerinde inceleyerek önce Mumcular’a, sonra da Tuzla Kuş Cenneti’ne gittik. Bizim söylemlerimizden sonra onlarca kişi bizleri arayarak şikayetlerini dile getirdi. Konuyla ilgili ortada bu kadar iddia varken Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hala hiçbir açıklama yapmamasını anlayamıyoruz. O yüzden MHP Bodrum İlçe Teşkilatı olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bir an önce konuya açıklık getirmesini bekliyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu denli büyük çevre katliamı iddialarına neden sessiz kaldığını anlayamıyoruz. Ancak iddialar doğruysa her geçen gün Tuzla Kuş Cenneti için tehlike daha da artıyor. Aşırı ve plansız yapılaşma zaten doğal değerlerimizi tehdit ederken, belediyelerin de kendi eliyle bu duruma bir darbe daha vurmasını kabul edemeyiz. O yüzden ivedilikle konunun aydınlatılmasını bekliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.