MARMARİS'İN İLK DOÇENT BAŞHEKİMİ GÖREVE BAŞLADI

MARMARİS'İN İLK DOÇENT BAŞHEKİMİ GÖREVE BAŞLADI

Marmaris Devlet Hastanesine tarihte ilk defa Doçent doktor atandı. Kardiyoloji Uzmanı Doçent Doktor Mustafa Bulut Marmaris Devlet Hastanesinde Başhekim olarak göreve başladı.

Önceki Başhekim Beyin cerrahisi uzmanı Operatör Doktor Niyazi Taşkıran’ın Muğla Sıtkı Koçman Hastanesindeki görevine dönmesinin ardından yaklaşık iki aydır Başhekim Yardımcısı Doktor Halil Ekmekçi vekaleten başhekimlik görevini yürütüyordu.

Marmaris Devlet hastanesi Başhekimi Kardiyoloji uzmanı Doçent Doktor Mustafa Bulut, İstanbul Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesi yöneticiliği, İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimlik görevlerinin ardından Marmaris’te göreve başladı. Tecrübeli Doktor ve Hastane yöneticisi Beldibi Mahallesinde inşaatı devam eden yeni devlet hastanesinin de kurulumu ve idaresi ile ilgili çalışmalara başladığı öğrenildi.

Evli ve iki çocuğu da Doktor olan 1965 Trabzon Vakfıkebir doğumlu Doçent Doktor Mustafa Bulut, 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından uzmanlık ihtisasını ve Doçentlik eğitimini Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesinde tamamlamış yine aynı hastanede yönetici olarak çalışmasının ardından Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimlik görevlerinin ardından Marmaris’e tayin olarak Başhekimlik görevine devam ediyor.

bashekimmustafabulut.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum