MAN & WOMAN CHALLENGE TRİATLON YARIŞI

MAN & WOMAN CHALLENGE TRİATLON YARIŞI

Bodrum, bu yıl 22-23-24 Nisan tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan dünyanın en zor mücadeleleri arasında yer alan “Triatlon Yarışı ”na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

“Rekabetin cinsiyeti mi olur?” sloganıyla bu yıl ikinci kez düzenlenecek “Man&Woman Challenge”, Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu, DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, Climbolic Outdoor Sports, Yeniköy Kemerköy Santralleri, wahoo ve Bitci’nin destekleriyle gerçekleşecek. Kuvvet ve dayanıklılık gerektiren; yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere 3 ayrı parkurda gerçekleşen triatlon yarışmaları, bu özellikleriyle dünyanın en zor mücadeleleri arasında başı çekiyor. İşte bu renkli mücadele Türkiye’de de nefeslerin tutulmasını sağlayacak. Ali Cem Aktaş, Engin Çetinay ve eski Milli Triatlon Sporcusu Mert Onaran’ın organizatörlüğünde düzenlenen triatlon yarışmasının adresi ise geçen sene olduğu gibi Bodrum olarak belirlendi. “Rekabetin cinsiyeti olur mu?” sloganıyla yola çıkan ve bu nedenle “Man & Woman Challenge” olarak adlandırılan, triatlon ve duatlon kategorilerinden oluşan yarış 22– 23- 24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. 7 ülke 22 şehirden yaklaşık 500 sporcunun katılacağı yarışın destekçileri arasında, Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu, DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, Climbolic Outdoor Sports, Yeniköy Kemerköy Santralleri, Bitci ve wahoo yer alıyor.

İSMİ VE SLOGANI DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR

Geçmişi 1978 yılına dayanan ve ilki Hawai Adaları’nda gerçekleşen triatlon yarışlarının Türkiye’de Bodrum’da düzenlenmesi, bölge açısından büyük önem taşıyor. Yarışmanın organizatörlerinden Mert Onaran, “Bu organizasyona aynı zamanda bir sosyal sorumluluk bilinciyle başladık. Bugüne kadar tatil ve eğlence kavramlarıyla birleşen Bodrum’un bu sporla da özdeşlemesini amaçlıyoruz” dedi. Bu yıl ikinci kez düzenlenen “Man & Woman Challenge” triatlon yarışlarının sürekliliğinin sağlanmasını ve böylece uluslararası arenada yer edinmesini hedeflediklerini açıklayan Onaran, “Bu mücadele böylece Bodrum’un ve ülkemizin marka değerine de güç katacak” diye ekledi.

Rekabetin en önemli farkı ise sloganı ve ismi. “Hem dünyada hem de ülkemizde gerçekleşen birçok yarışa, sporda cinsiyet eşitçiliğine destek olmak amacıyla yarışmanın ismini Man&Woman Challenge olarak seçtik.” diyen Onaran, Bodrum’un bu ikinci yarışında, organizasyonun ruhunu yansıtan meydan okuma temalı madalyalar, Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından özel olarak tasarlanacak ve sporculara takdim edilecek.

Editöre Not:

Yüzme, bisiklet ve koşu branşlarının art arda yapılması ile oluşan triatlon yarışlarında sporcular, kuvvet, dayanıklılık ve süratte devamlılık gibi birçok farklı yönlerini ortaya koyuyor. Her ne kadar yarışlarda sıralama yapılsa da triatlon, kişinin öncelikle kendisiyle ve doğa ile mücadelesi… Bu sebeple de triatlon ve duatlon yarışlarını bitiren her sporcuya yarışı tamamlama (finisher) madalyası veriliyor. Duatlon ise koşu, bisiklet ve tekrar koşu branşlarının art arda yapılması ile oluşan bir spor dalı; triatlondan farklı olarak yüzme branşı yerine de koşu yapılıyor. Böylece sporcular, yüzmenin yapılamayacağı soğuk kış aylarında veya yüzme imkanı olmayan parkurlarda da yarışma imkanı buluyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenmektedir.

Etkinlik fotoğrafları aşağıdaki linktedir.

https://we.tl/t-sS4WXMwKGY

YARIŞ BİLGİLERİ
TRİATLON

1,2 km yüzme
60 km bisiklet
15 km koşu


DUATLON

10 km Koşu

60 km Bisiklet

5 km Koşu

PROGRAM


22 NİSAN 2022 CUMA

12:00-21:30 Yarış kit dağıtımı

16:00-00:00 Triatlon Bisiklet dağıtımı

23 NİSAN 2022 CUMARTESİ

07:00 TRİATLON başlangıç

13:30 MW Kids Run

13:00 TRİATLON yarış bitiş süresi

16:00 TRİATLON ödül töreni


24 NİSAN 2022 PAZAR

07:00 DUATLON başlangıç

13:00-DUATLON yarış bitiş süresi

16:00-DUATLON ödül töreni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.