Yangın bölgesindeki öğrencileri eğitici ve öğretici atölyelerle buluşturacaklar

Yangın bölgesindeki öğrencileri eğitici ve öğretici atölyelerle buluşturacaklar

AYDEM Perakende, Muğla ili ve çevresinde temmuz ayında yaşanan yangından etkilenen ilköğretim öğrenciler için eğitici ve öğretici bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenleyeceğini bildirdi.

Aydem Perakende, Marmaris'te geçen temmuz ayında Bayır, Söğüt, Hisarönü, Selimiye, Orhaniye ve Turunç bölgelerinde gerçekleşen yangın sonrasında eğitim ve sosyal aktivite olanaklarına ulaşmakta zorluk yaşayan öğrenciler için harekete geçti. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muzipo Kids iş birliği ile eğitici ve öğretici atölyeler düzenleyeceğini duyurdu. Öğrencilerde yangının psikolojik etkilerini en aza indirmek hedefiyle hayata geçirilen atölyelerin ilki 25 Kasım'da başlayacağı bildirildi. 4 hafta boyunca devam edecek atölyelerde, gruplarda maksimum 25 öğrenci yer alacağı belirtildi.
Proje kapsamında ilkokul birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar eğitim gören öğrencilere, haftada 2 gün 3 saat sürecek ücretsiz bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenleneceği kaydedildi. Eğitici ve öğretici atölyeler serisinin ilki; yaşanılan olumsuz doğa olayları karşısında öğrencilerin almaları gereken önlemleri aktaran, duygularını ifade etmelerini sağlayan duygu tanıma atölyesiyle başlayacağı bildirildi. Ardından öğrenciler yaşadıkları duyguları resim atölyesinde resmedecekleri vurgulandı. Atölyenin son etabı olan bilim atölyesinde ise öğrenciler yangınların nasıl çıktığını öğrenecek ve önlenmesine yönelik farkındalık kazanacak. Atölye kapsamında bölgedeki 100 çocuğa ulaşılması hedeflendiğine dikkat çekildi.
Çocukların eğitimine destek olacak projelerde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Aydem Perakende Genel Müdürü Serdar Marangoz, "Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız yangın felaketi, hepimizi derinden etkiledi. Özellikle yangınlardan zarar gören bölgelerdeki öğrencilerimizin psikolojik olarak desteklenmesini sağlamak için uzun vadede neler yapabileceğimiz konusunda çalışmalar yaptık. Gündem değişse de yangınlar sönse de biliyoruz ki bu bölgelerde yaşayan çocuklarımız yangının etkilerini halen yaşamakta. Bu işbirliği sayesinde Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de destekleriyle amacımız tasarladığımız atölyelerle çocuklarımızın sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.