ÖMER İLMAN DENİZLİ’YE, AÇIKBAŞ MUĞLA’YA ATANDI.

ÖMER İLMAN DENİZLİ’YE, AÇIKBAŞ MUĞLA’YA ATANDI.

Gençlik ve Spor Bakanlığı uzun zamandır gerçekleştirmeyi planladığı İl Müdürleri atamalarını dün gece gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı uzun zamandır gerçekleştirmeyi planladığı İl Müdürleri atamalarını dün gece gerçekleştirdi. Buna göre Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanırken yerine de Sinop Gençlik ve Spor il Müdürü M. Kazım Açıkbaş atandı. Yeni atanan İl Müdürü Açıkbaş’ın 11 Nisan Pazartesi günü Muğla’da göreve başlayacağı öğrenildi.

M. KAZIM AÇIKBAŞ KİMDİR?

1968 yılında İzmir’de doğdu.

İlk ve Ortaöğretimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Spor Bölümünden mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca, Göztepe, Karşıyaka Spor Kulüplerinde ve Üniversite Takımlarının Güreş ve Futbol branşlarında aktif spor yaptı.

1991 yılında Adana Kiremithane Endüstri Meslek Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başladı. 1995 yılında Sinop Anadolu İmam Hatip Lisesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanarak, meslek hayatını burada sürdürmüştür. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İl Tertip Komitesi Üyeliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Tertip Komiteleri Üyeliği, Çeşitli Kulüplerde Futbol Antrenörlüğü, Güreş Antrenörlüğü, Güreş Hakemliği, Kulüp Yöneticiliği, Beden Eğitim Öğretmenleri Dernek Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu Kurucu Üyeliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Proje Koordinatörlüğü, “Beden Eğitimi ve Spor Faaliyetlerinin Kurumsal ve Yapısal Değişim Sürecinde Ortaya Çıkan Problemler” adlı Sempozyum Genel Sekreterliği, Sinop Yüzme İl Temsilciliği görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan, Musa Kazım Açıkbaş 27.08.2015 tarihinde Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.