Oktay Akbal Edebiyat Ödülüne Yoğun İlgi

Oktay Akbal Edebiyat Ödülüne Yoğun İlgi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi roman dalında düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat ödülü yarışmasına geçtiğimiz yıldan üç kat fazla eser katıldığı ve yoğun ilgi olduğu için ödül töreni Ağustos ayına çekildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi roman dalında düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat ödülü yarışmasına geçtiğimiz yıldan üç kat fazla eser katıldığı ve yoğun ilgi olduğu için seçici kurul 20 Nisan’da yapılacak olan ödül töreninin 28 Ağustos 2022 tarihine ertelendiğini duyurdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Oktay Akbal’ın adını yaşatmak, Türk Edebiyatını desteklemek, yaygınlaştırmak ve başarılı yazarları ödüllendirmek amacıyla ‘Oktay Akbal Edebiyat Ödülü’ yarışması düzenliyor.

İlki geçtiğimiz yıl hikâye dalında gerçekleşen Oktay Akbal Edebiyat Ödülü, 2022 yılında roman dalında düzenlendi. Başvuruları 7 Ocak 2022 tarihinde sona erdi. Oktay Akbal Edebiyat Ödülü başvuruları Muğla Büyükşehir Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğü’ne yapıldı. Yarışmaya katılan eser sahipleri, eserlerini posta, kargo, elden vb. şekillerde adrese teslim etme imkanı buldu.

Ödül Töreni 28 Ağustos’ta Yapılacak

Bu yıl roman dalında düzenlenen Oktay Akbal Edebiyat Ödül töreni 20 Nisan tarihinde gerçekleştirilecekti. Ancak roman dalında yarışmaya katılın yoğun olması dolayısıyla seçici kurul eserlerin daha detaylı incelenmesi için ödül töreninin 28 Ağustos 2022 tarihinde yapılacağı duyuruldu. Kuruldan alınan bilgiye göre yarışmaya geçen yıldan üç kat fazla eser katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.