Öğrenciler ve Tema vakfı fidan dikti kitap okudu

Öğrenciler ve Tema vakfı fidan dikti kitap okudu

Öğrenciler, öğretmenler ve Tema vakfı gönüllüleri yanan alanlarda Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında,fidan dikip kitap okudular.

whatsapp-image-2022-03-26-at-11-23-40.jpeg

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Marmaris İlçe Gönüllü Sorumluluğu tarafından; 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı ortak faaliyetleri kapsamında, 21-25 Mart Orman Haftası sebebiyle, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü’nün destekleriyle “Fidan Dikme ve Kitap Okuma” faaliyeti gerçekleştirildi.

Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi, Marmaris Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi ve Marmaris Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden öğrencilerin katıldığı etkinlikte, TEMA Vakfı Marmaris İlçe Gönüllü Sorumlusu Mehmet KALINSAZ öğrencilere, ormanların toprağın bekçileri olduğunu ancak sadece ağaçlardan oluşmadığını, içinde birçok canlıyı barındırdığını, çok önemli bir doğal varlık olduğunu ve mutlaka korunması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl orman yangınlarında ormanlarımızda çok büyük kayıplar verdik, orman yangınlarında neler kaybettiğimizi maalesef yaşayarak gördük ve sonrasında yine yaşayarak anladık. Özellikle yağan yağmurlarla birlikte toprağın nasıl aktığını İçmeler mahallemizde yaşadıklarımızla, denizin renginin değişikliği ile tanık olunduğunu anlattı. Tüm gayretimiz yanan yerlerin bir an önce yeşermesi, mevcut ormanlarımızın korunmasıdır, dedi.

Marmaris Orman İşletme Müdürü Akın ÜNLER’ inde bulunduğu etkinlikte, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Olcay Karataş tarafından öğrencilere fidanların nasıl dikileceğini uygulamalı olarak anlatıldı. Özellikle bu etkinlik sonucunda orman ve ağaç konusunda farkındalık oluşturulma amacı taşıyan öğrenciler, öğretmenler, TEMA Vakfı Marmaris Gönüllüleri ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından fidanlar gelecekte güzel bir orman oluşturması dilekleriyle toprakla buluşturuldu. Fidanların dikilmesinden sonra Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü tarafından katılımcılara ikramda bulunuldu.

whatsapp-image-2022-03-26-at-11-23-30.jpeg

Ardından İlçe Milli Eğitim müdürü Sibel KISA, öğretmenler, birlikte fidan diktiği öğrencilerle birlikte, okumayı teşvik etmek, iyi örnek oluşturmak ve farkındalık yaratmak maksadıyla kitap okuma etkinliğine katıldı. Okuma sırasında okudukları kitaptan beğendikleri bir sözü, bir dizeyi paylaşarak etkinliğe anlam kazandırdılar.

whatsapp-image-2022-03-26-at-11-23-41.jpegwhatsapp-image-2022-03-26-at-11-23-24.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.