Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Muğla Milletvekili Gizem Özcan; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyorum”

Milletvekili Özcan şunları söyledi:
“10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü sadece bir tarih değil, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasının bugünün ihtiyaçlarına cevap veren canlı bir düşünce sistemi olduğunu bir kez daha hatırlama günüdür.
Atatürk önümüze net bir hedef koymuştur: çağdaş medeniyete ulaşmak. Bu ise Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak bir mücadele ile mümkündür. O’nun izinden bu mücadeleyi sürdürüyoruz.
O, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesi bütün halkımızı bir hedefte ortaklaştıran, Cumhuriyeti kurarak çağdaş medeniyete ulaşma yolunda en hayati adımı atan bir liderdi. Eğitim, bilim, sanat ve kültür alanlarında büyük reformlar gerçekleştirerek büyük bir toplumsal dönüşüme imza attı. Kadınların hakları konusunda dünyaya örnek olacak gelişmelere yol açtı. Bütün politik mirasını gençlere bırakarak, Cumhuriyetin her daim zinde olmasını hazırladı.
Atatürk’ün kendi çağının sınırlarını aşıp bugünlere ulaşan fikirlerine ve devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun açtığı yoldan ilerlemeye devam edeceğiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi liderimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 85. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.