Mahkeme, DSV Yatçılık’ta genel kurul yapma yetkisini ortaklardan Marmaris Yapı’ya verdi

Mahkeme, DSV Yatçılık’ta genel kurul yapma yetkisini ortaklardan Marmaris Yapı’ya verdi

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Bozburun Mahallesinde bulunan DSV yatçılık Firmasında aylardır ortaklar arasında yaşanan olayların ardından mahkeme Muzaffer Özlüye çağrı yapma yetkisi verdi.

DSV Yatçılık Firması’nın müşterek müdürü Ulviye Alizade Kuceruk ile hissesini devrettiğini iddia ettiğini söylediği Ferhan Ademhan’ın açıklamalarına cevap olarak basın açıklaması yapan firmanın diğer ortağı Marmaris Yapı’nın Avukatı Suna Özdaşdönderen, “Ulviye Alizade Kuceruk şirket ortağı olan bizlerin bilgisi ve rızası olmadan Ferhan Ademhan’a hisselerini devrettiğini açıklamıştır. Şirket içerisinde Ferhan Ademhan, Marmaris Yapı çalışanlarına saldırmak amacıyla bir günde 20’ye yakın ne olduklarını bilmediğimiz şahısları şirkete sokmaya çalışmış, kılıfını da Ulviye Alizade Kuceruk hazırlamıştır. SGK girişlerini diğer müdür Muzaffer Özlü’nün onayı olmadan yapmıştır. Kalabalık grup içeriye küfür ve hakaretler ile saldırmış, arkadaşlarımız kendilerini korumaya çalışmış ve maalesef bir çalışanımız daha bıçaklanmıştır. Hemen sonrası Ferhan Ademhan ortak olma hayali ile bizlere ulaşmıştır. Bizler temiz ticaret yapan insanlar olarak, bu şekilde iş yerine basarak giren, kaba kuvvet kullanarak tehdit yolu ile bizleri masaya oturmaya zorlayan şahıslarla bir arada bulunmamız mümkün değildir. Ulviye Alizade Kuceruk’un yapmış olduğu devir, DSV şirketine sunulduğu takdirde tarafımızca reddedileceği açıktır. Ferhan Ademhan’ın şuan için ortaklık sıfatı bulunmamaktadır. Bu sebeple basına ‘ortağız’ diye demeç ve açıklama da bulunması basiretli tacire yakışmayan söylemlerdir” ifadelerini kulandı.
Avukat Suna Özdaşdönderen ayrıca, Muğla Asliye Ticaret Mahkemesi’nin son vermiş olduğu ara karar ile genel kurul çağrı yapma yetkisini Muzaffer Özlü’ye verdiğini de belirterek en yakın zamanda toplantı çağrısı yapılacağını kaydetti.
“Süreci adli boyuta taşıdık”
DSV Yatçılık’ta aylardır yaşanan olaylarda müvekkillerinin saldırıya uğradığını ve yaralandığını kaydeden Avukat Suna Özdaşdelen, “Ortağı olduğumuz şirkete yönelik bu şekilde gerçekleşen saldırıyı, suç örgütü kurma, yağma, tehdit, kasten yaralama suçlarını içerir savcılık suç duyurusunda bulunulmuş olup, süreci adli boyuta taşımış bulunmaktayız” diye konuştu.

b22.jpeg

Marmaris yapının müşterek müdürü DSV yatçılık firmasının ortağı Arzu kayaoğulları konu ile ilgili yaptığı açıklamasında"
Maalesef iş adamı olduğunu söyleyen Ferhan Ademhan, kalabalık gurubuyla şirkete saldırmış, tek kadın olan benim üzerime yürümekten geri durmamıştır.
Sosyal medya da birçok devlet büyüğümüzle resim çektirip, insanlara hem siyasal hem de bürokratik anlamda tanıdıklarım var diye baskı yapmaktadır. Üstelik evladı yanında bir kadının üstüne yürüme cesaretinde bulunmuştur. Geçmişinin de ne olduğu çok belli. Tehdit, yaralama dahil birçok suçu işlediğini duyduk. Hangi tarakta bezi var belli değil. Bizim böyle bir şahısla ortaklık etmeyi bırakın su içmemiz mümkün değildir. Şimdiye kadar işçilerimizle ter döken bizler böylelerine hiç pabuç bırakmayız. Her türlü ortaklığı reddetmekteyiz. Şahsın Ortağı olduğumuz şirket adına açıklama yapması tamamen görgüsüzlüktür. Basiretsiz tacirin resmidir." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.