MAHALLELİ KAZALARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DİLEKÇE VERDİ

MAHALLELİ KAZALARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DİLEKÇE VERDİ

MARMARİS Yeni Yol Caddesinde, esnaflar kuralsız sürücüleri engellemek ve kazaların önüne geçmek için hız kesici konulması için imza topladı. Çözüm bulunmaz ise CİMER'den destek arayacakları öğrenildi.

Atatürk İlköğretim Okulu ile Merkez Komutanlığı arasındaki Yeni Yol Caddesi’nde, kuralsız sürücüler nedeniyle her gün yaşanan kaza ve tartışmaların son bulması için esnaflar ile vatandaşlar imza kampanyası başlattı. Esnaflar, belediye ve kaymakamlığa verilecek olan dilekçeyi hazırladı. Hazırlanan dilekçenin altına imza almak için tüm esnaflar ziyaret edildi. Kimi esnaflar imza atarken bazıları imza atmadı. Toplanan imzalar yetkililere teslim edildi.

HUZUR VE GÜVENLİĞİMİZ İÇİN İSTİYORUZ

Kuralsız sürücüler nedeniyle her saat endişe yaşayan Yeni Yol Caddesi’nin duyarlı esnaf ve sakinleri açıklama yaptı. Yetkililerden sık aralıklarla hız kesici yapılması için imzalı dilekçe sunduklarını söyleyen vatandaşlar, “ Burada tüpçü, sucu ve birçok iş kolu dükkânları olduğu için araç ile insan sirkülâsyonu çok oluyor. Kurallara uygun park etmeyen araçlar, çevresinde kimse yokmuş gibi tehlikeli araç kullanan kuralsızlar çok fazla. Hemen hemen her gün kaza veya tartışma çıkıyor. Denetimler yeterli olmadığı için çok zorluk yaşıyoruz. Kendimiz ve çocuklarımız büyük tehlike altında. Geçen gün dikkatsiz sürücü nedeniyle bir kız çocuğu ölümden döndü. Bugün yine 2 saat arayla 3 tane yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Dilekçe yazılarak imzalandı ve yetkililere teslim edeceğiz. Bizler dilekçe yazmadan çıkan haberler ve yapılan ihbarlarla yetkililerin görmesi, önlemesi gerekiyordu. Maalesef ülkemizde kazalar çok olursa veya sesini yükselttin mi önlemler alınıyor. Şimdi dilekçeyi vereceğiz. Bakalım ne yapacaklar hep birlikte göreceğiz. İstediğimiz can güvenliğimiz alınmaz ise CİMER’den başvuru yapacağız” şeklinde konuştu.

whatsapp-image-2022-06-01-at-12-48-55.jpegwhatsapp-image-2022-06-02-at-08-15-45.jpegwhatsapp-image-2022-06-02-at-08-15-46-1.jpegwhatsapp-image-2022-06-02-at-08-15-46.jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.