KAYMAKAM AKSOY BU KEZ SELİMİYELİLERİ DİNLEDİ

KAYMAKAM AKSOY BU KEZ SELİMİYELİLERİ DİNLEDİ

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereği her ay düzenli olarak yapılan Halk ve Güvenlik toplantısı Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında 01 Şubat’ta Selimiye mahallesinde düzenlendi.

whatsapp-image-2022-02-02-at-10-55-47.jpeg

1 Şubat günü Selimiye mahallesinde, Kaymakam Aksoy başkanlığında yapılan toplantıda İlçe Jandarma Komutanı J.Yrb.Murat Çam, ilçe kurum amirleri ve Datça Liman Başkanı Gökhan Çağlayan’da yer aldı.

Selimiye köy meydanında yapılan toplantıda mahalle sakinlerinin sorunlarını ve dileklerini dinledi.

Yapılan toplantıda vatandaşların talepleri ve istekleri doğrultusunda ; Selimiye mahallesinde vatandaşların halı saha talebi ile ilgili olarak; spor tesisi projesinin hazırlandığı, sentetik çim saha yapım planı, Camii için Ramazan ayından önce imam atanması, günübirlik gezi teknelerinin yolcularını indirip bindirecekleri bağlama yeri ,teknelerin sintinelerini denize boşalttıkları dile getirildi, sorunun atık toplama tesisinin yapılmasıyla ortadan kalkacağı, talepleri ile ilgili olarak Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy konunun yasal çerçevede değerlendirerek gerekli planlamanın yapılacağını belirtti.

Toplantıya katılanlara; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 27 haftalık ustalık telafi eğitimi programı hakkında bilgi verildi katılmak isteyenlerin meslek eğitim merkezlerine kayıt yaptırması belirtildi.

İlçe Sağlık Müdürü İmran İnce’nin de bulunduğu toplantıda, 08/02/2022 tarihi saat:10:30 da sağlık evi bahçesinde toplu covid aşılaması yapılacağı, aşılarını tamamlamayan tüm vatandaşların randevu almaksızın aşılanabileceği bilgisi verildi.

Mahallede Sahil Bandında bulunan beton parkenin yıkılması ve yerine kumsal sahil şeridi olarak vatandaşlara hizmet vermesi için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.

Selimiye mahallesinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşların özellikle, yaşlıların soğuk kış şartlarında mağdur olmamaları ve kışı en iyi şekilde geçirmeleri için İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce her türlü yardımın yapılacağı tüm vatandaşlara anlatıldı, Kaymakam Aksoy mahallede yaşayan yaşlı vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını evlerinde dinledi.

dgg.jpeg

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, Datça Liman Başkanı Gökhan Çağlayan ve kurum amirleri ile eski cami, park, spor sahası yapılacak alanlar ile tekne bağlama yerleri ile ilgili alanlarda yerlerine giderek incelemelerde bulundu gerekli işlemler için çalışmaların başladığını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.