“HALK İLE BELEDİYEYİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEYE ÇALIŞANLAR AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK”

“HALK İLE BELEDİYEYİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEYE ÇALIŞANLAR AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 2021'in son gününde Bozburun Mahallesi'ndeydi. Vatandaşı ziyaret eden Oktay, birkaç gün önceki yağmurda sıkıntı yaşayan esnafla da görüştü.

Belediye çalışanlarının 2 ekiple anında müdahalede bulunduğunu söyleyen esnaf, “O gece bütün ekip buradaydı, hep birlikte müdahale ettik” dedi. Başkan Oktay ise soruna kalıcı çözüm için ocak ayı içinde gerekenin yapılması talimatı verdi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 2021 yılının son gününü esnaf ve vatandaş ziyaretlerine ayırdı. Bozburun Mahallesi'ni ziyaret eden Oktay, birkaç gün önce meydana gelen sağanak yağışta dükkanı zarar veren kadın esnafla da görüştü. Mahalle merkezinde marketi bulunan esnafa geçmiş olsun temennisinde bulunan Oktay, sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili hem esnaftan hem de birim amirlerinden bilgi aldı.

İKİ EKİP BURADAYDI

Yağmurun meydana geldiği gün belediyenin iki ekiple Bozburun'da olduğunu söyleyen esnaf, “O gece bütün ekip buradaydı, hep birlikte müdahale ettik. Fen işleri, temizlik işleri, zabıtalar... Fakat onların da yapabilecek bir şeyi yoktu. Çünkü anlık olarak burayı bir anda su bastı. Hatta onlar suyu tahliye etmek için pompa getirdiler. Hatta logarı açtık, onlar eliyle orada biriken pislikleri dahi çıkardılar” dedi. Mahalle sakinleri de ekiplerin üstün bir gayret gösterdiğini ifade etti.

KALICI ÇÖZÜM BULUNACAK

Dükkanın önündeki kanalizasyon ve yağmur suyu atık kanallarıyla ilgili sıkıntı olduğunu dile getirirken Belediye Başkanı Mehmet Oktay da birim amirlerine sorunun çözümü için ocak ayı içinde gerekenin yapılması talimatı verdi. Yağmurla ilgili olarak dakika dakika birim amirleri ve müdürlerden bilgi aldığını ifade eden Oktay, “Ekiplerimiz anında tüm sorunlu yerlere müdahalede bulundu. Bir otel ve bu markette yaşanan su baskınında da büyümeden suyu tahliye etti. Şimdi kalıcı çözüm için çalışmalara başlayacağız” dedi.

TÜM MAHALLEYİ GEZDİ

Belediye Başkanı Yardımcısı İhsan Öztürk, CHP İlçe Başkanı Zekican Balcı, meclis üyeleri, Mahalle Muhtarı Duran Güleç ve ilgili birim amirleriyle birlikte tüm mahalleyi gezen Başkan Mehmet Oktay, sıkıntı yaşanan noktalarda tespitler yaptı. DSİ ve MUSKİ'nin sorumluluğunda olan yerlerle ilgili de bu kurumlarla irtibata geçilmesi talimatı verdi.Başkan Oktay, su taşkını mağduru olduğunu iddia eden market sahibi ve Bozburunlulara, “ Seçimi kazanamayanların bir oyunu ile karşı karşıyayız. Onlara soda ikram ediyorum. Hizmet etmek için seferber olduğumuz halkımızla bizi karşı karşıya getirmeye güçleri yetmez. Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor” dedi. Sosyal medyadan bakkalım su altında kaldı diyerek Ak Parti üyelerine konuşan kadın ise Mehmet Oktay’a ilgilerinden dolayı teşekkür ederek MUSKİ’nin bu kotası bozuk sokağı düzeltmesi istendi. Ayrıca suların toplanmasının nedeninin DSİ’ye bağlı derenin ıslah edilmemesi ve geçmiş dönem belediye yönetiminin üst yapıyı yaptığı sırada kotayı yanlış belirlemesi olduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.