FETHİYE TİCARET ODASINDAN ÖĞRENCİLERE RUSÇA EĞİTİMİ

FETHİYE TİCARET ODASINDAN ÖĞRENCİLERE RUSÇA EĞİTİMİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), yeme içme sektörüne nitelikli çalışan kazandırmak amacıyla, Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 35 kız öğrenciye Rusça dil eğitimi veriyor.

Kursu ziyaret eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, yoğun ders programlarının arasında Rusça öğrenmek isteyen öğrencileri tebrik ederek “Biz sizler için elimizden gelen katkıyı yapmaya çalıştık. Sizlerden de Rusçayı öğretmek için gayret göstermenizi istiyoruz. Bu gayretinizin karşılığını ilerleyen yıllarda alacağınızdan emin olun.” dedi.Yeme içme sektörüne nitelikli eleman kazandırmak ve Fethiye’ye son yıllarda büyük ilgi gösteren Rusya uyruklu turistlerle sağlıklı iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla harekete geçen FTSO, Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliğine gitti. Bu kapsamda okulda şubat ayında açılan Rusça dil kursuna çoğunluğu Yiyecek İçecek Hizmetleri (mutfak) bölümünden 35 kız öğrenci katıldı.Fethiye İngilizce Kültür Dil Okulu Rusça Öğretmeni Kemale Yılmaz tarafından verilen eğitimde öğrenciler, kısa sürede büyük aşama kaydetmeyi başardı. Toplam 64 saat sürecek başlangıç seviyesi Rusça kursunu, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim ziyaret etti. Ziyarette FTSO yöneticilerine, Okul Müdürü Baki Burucu da eşlik etti. Okul Müdürü Burucu, Rusça kursunun öğrenciler için çok faydalı olduğunu belirterek FTSO yönetimine teşekkür etti.

Başkan Çıralı, “Gayretinizin karşılığını alacaksınız”

Öğrencilere seslenen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ise son yıllarda Fethiye’de Rus turist artışının rakamlara yansıdığını belirtti. Turizmde hizmet kalitesini arttırmak için yabancı dilin önemini vurgulayan Başkan Çıralı, “Sizler sektörümüzün nitelikli çalışanları olarak turistlerimiz ile kolayca iletişime geçeceksiniz. Yoğun ders programlarınız, sınavlarınız olduğunu biliyoruz. Ancak biz sizlere katkımız olsun düşüncesiyle bu kursu açtık. Sizlerden de gayretli olmanızı, kurstan aldığınız notlara iyi çalışmanızı bekliyoruz. Bu gayretinizin karşılığını ilerleyen yıllarda fazlasıyla göreceksiniz.” dedi.

Kurs alan öğrenciler Başkan Çıralı’ya Rusça teşekkür ederek karşılık verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.