DSV yatçılık ortağı Azeri Kuceruk ne peşinde?

DSV yatçılık ortağı Azeri Kuceruk ne peşinde?

Marmaris’in dünyaca ünlü kırsal Bozburun Mahallesinde bulunan DSV Yatçılık ortaklarından iş adamı Muzaffer Özlü’nün hukuki danışmanları son gelişmeler hakkında kamuoyuna yazılı açıklama yaptı.

DSV Yatçılık’ta son yıllarda ortaklar arasında yaşanılan tartışmalar yeni boyuta taşındı. Şirket ortağı Ulviye Alizade Kuceruk’un hisselerini kozmetik fabrikaları ile 7 ülkeye ihraç yapan, AK Parti’ye yakınlığı ile tanınan Mardinli işadamı Ferhan Ademhan’a devir ettiği iddia edildi. şirket ortağı Muzaffer Özlü’nün bilgisi olmadan yapıldığı öne sürülen iddialarla ilgili hukuk danışmanları yazılı açıklama yayınladı. 2015 seçimlerinde HDP 25. dönem milletvekili adayı olan Ademhan iddialarla ilgili ortak olduğunu kanıtlayacak twitter ve instigram hesaplarından paylaşım yaptığı görüldü.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifade edildi;“Basının ve kamuoyunun dikkatine

Basında müşterek müdür Ulviye Alizade Kuceruk ile hissesini devrettiğini iddia ettiğini söylediği Ferhan Ademhan’ın açıklamalarına cevaben;

1- Ulviye Alizade Kuceruk şirket ortağı olan bizlerin bilgisi ve rızası olmadan Ferhan Ademhan’a hisselerini devrettiğini açıklamıştır.

2- Şirket içerisinde Ferhan Ademhan, Marmaris yapı çalışanlarına saldırmak amacıyla bir günde 20’ye yakın ne olduklarını bilmediğimiz şahısları şirkete sokmaya çalışmış, kılıfını da Ulviye Alizade Kuceruk hazırlamıştır. SGK girişlerini diğer müdür Muzaffer Özlü’nün onayı olmadan yapmıştır.

3- Kalabalık grup içeriye küfür ve hakaretler ile saldırmış, arkadaşlarımız kendilerini korumaya çalışmış ve maalesef bir çalışanımız daha bıçaklanmıştır.

4- Hemen sonrası Ferhan Ademhan ortak olma hayali ile bizlere ulaşmıştır. Bizler temiz ticaret yapan insanlar olarak, bu şekilde iş yerine basarak giren, kaba kuvvet kullanarak tehdit yolu ile bizleri masaya oturmaya zorlayan şahıslarla bir arada bulunmamız mümkün değildir.

5- Ulviye Alizade Kuceruk’un yapmış olduğu devir, DSV şirketine sunulduğu takdirde tarafımızca reddedileceği açıktır. Ferhan Ademhan’ın şuan için ortaklık sıfatı bulunmamaktadır. Bu sebeple basına ortağız diye demeç ve açıklama da bulunması basiretli tacire yakışmayan söylemlerdir.

6- Muğla Asliye Ticaret Mahkemesi’nin son vermiş olduğu ara karar ile genel kurul çağrı yapma yetkisini Muzaffer Özlü’ye vermiş olup, en yakın zamanda toplantı çağrısı yapılacaktır.

7- Ortağı olduğumuz şirkete yönelik bu şekilde gerçekleşen saldırıyı, Suç örgütü kurma, yağma, tehdit, kasten yaralama suçlarını içerir savcılık suç duyurusunda bulunulmuş olup, süreci adli boyuta taşımış bulunmaktayız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.