DJ olmak isteyenlere Turizmci Burak Yazıcı'dan müjde

DJ olmak isteyenlere Turizmci Burak Yazıcı'dan müjde

Marmaris’in eksiklerinden biri olan DJ eğitimi “Yazıcı Müzik Akademi” projesi ile hayata geçirildi. Turizmci Burak Yazıcı’nın 5 yıldızlı Turban Grand Yazıcı Otel’de açtığı kurs yoğun ilgi gördü.

Gençlerin müzik yeteneklerini geliştirmesi ve profesyonel müzik yapabilmeleri için uzun zamandır planlanan proje turizmci Burak Yazıcı ile hayata geçti. Beş yıldızlı Turban Grand Yazıcı Otel’de kurulan “Yazıcı Müzik Akademi” aynı zamanda prodüksiyon işleri ve eğitimi de veriyor.

584e3336-3ff8-4554-a98a-b412fc7bd6d5.jpg

SDJ eğitmenliği ve Pioneer DJ Türkiye (Eğitmenlik ve DJ Eğitim Sertifikası) olan Türkiye’nin yakından tanıdığı Hakan Görür eşliğinde Marmarisli müzik severlere profesyonel eğitimlere şimdiden yoğun ilgi gösterildi. Bağlantı sistemleri, rekordbox kurulumu ve diskjokey müfredatı ve sunumu gibi profesyonel DJ’lerin edindiği bilgilerin hepsinin verildiği akademi ile ilgili siz müzik severlerden ve ilgisi olanlardan gelen soruları ana başlıklarla cevap bulduk. Projenin sorumlusu olan Burak Yazıcı sizlerden gelen soruları yanıtladı.

DJ KURS FİYATLARI NEDİR?

“Dj kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek dj kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

DJ KURSUNDA NELER ÖĞRENECEĞİM?

Kurs süresinde verilen eğitim djliğe meraklı olan herkesi kapsamaktadır. Uygulamalı eğitimsürecinde terminolojik bilgiler, parçalara yönelik analizler, Setup ile bağlantı kurma,kendi arşivinizi oluşturma, Beat Mixing, ritim bilgisi, ekipmanların tanıtılması, Pioneer kullanımı,set oluşturma, efekt bilgisi, müzik türlerine yönelik parça hazırlama gibi süreçlerdengeçebileceksiniz. Kurs eğitimi gruplar halinde olmakla birlikte birebir öğrenme imkanları da sunmaktadır.Profesyonel anlamda dj olmak isteyen, müzik yeteneklerini teorik bilgiler ışığında geliştirmeyi hedefleyen ve gece kulüplerinde çalarak eğlence sektörünün bir parçasına dahil olmak isteyen herkese verilebilen dj kursunda Dj Controller ve Final Scratch teknolojileri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

img-20211117-wa0007.jpg

DJ KURSUNUN SAĞLADIĞI OLANAKLAR NELERDİR?

Amatör anlamda djlik yapan ve herhangi bir eğitim sürecinden geçmemiş tüm müzik severler, profesyonelleşme yolunda başarısız kabul edilmektedir. Ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olmak, bilgilerinizi teknik donanım süreçlerinden geçirmek,Mixing sürecinde insanlara hitap edebilecek parçalar yaratmak ve en önemlisi de performansınızı kulüp ve barlara taşıyabilmek için kurs programlarına dahil olmanız gerekmektedir. İnternetten araştıracağınız bilgiler belirli bir noktaya kadar ihtiyaçlarınızı karşılasa da alanında deneyimli ve profesyonel djler için kurs kapsamında verilen eğitim öncelikli olarak tercih edilmelidir. Eğitiminizin ardından kendinizi 3 veya 4 sene içinde eğiterek herkes tarafından dinlenen, takip edilen ve sevilen bir dj olabilirsiniz. Özellikle evinize kendi setinizi kurmak için verilen eğitim de bu sürecin bir parçası olarak bilinmektedir.

img-20211117-wa0008.jpg

DJ KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Dj olmayı hedefleyen,dj ekipmanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve bu süreçte kapsamlı bir eğitim almayıdüşünen herkes kurslara katılım gerçekleştirebilmektedir. Dj kursuna katılan kişilerin kendilerini geliştirebilmesi için ekipman sahibi olması da gerekmektedir.

255c7f21-0c30-42a0-a066-503d65ce6922.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum