DEV YOLCU GEMİLERİNİ MARMARİS'E DAVET ETTİ

DEV YOLCU GEMİLERİNİ MARMARİS'E DAVET ETTİ

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Ayyıldız Marmaris’te turizm sezonunun uzayabilmesi ve özellikle kış aylarında turist misafirlerin Marmaris’e gelebilmesi için, Cruise gemi turizmi üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

Başkan Ayyıldız, “Güzel Marmaris’imiz 12 ay turizmi hak ediyor. Bunu başarabiliriz. Marmaris liman işletmemiz, resmî kurumlar ve esnafımız el ele vererek istenilen ve arzulanan günlere en yakın zamanda kavuşabilir, turizm sezonumuzu uzatabiliriz” diyerek İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, İstanbul’da yaptığı ziyaretler dahilinde konuyla ilgili dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren önde gelen Türkiye ve Marmaris limanlarına sıkça uğrayan Miray Cruise Genel Müdürü Osman Erler, Hotel Manager Haldun Guzin, Royal Caribbean Satış Müdürü Güçlü Abbas gibi bir çok firma yetkilisi ile görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Ülkenin en gözde turizm kentlerinden olan Marmaris’in 12 ay turizm yapabilecek bir hikâyesinin olduğunu sürekli tekrar ifade eden Başkan Ayyıldız, “Marmaris turizminin yeterli oranda pazarlanamadı. Aslında Marmaris turizm hak ettiği yerde değil. Doğru adımlar atılırsa kış aylarında turizm yapabiliriz. Bu yıl Bodrum’a bile beklenenden fazla Cruise gemisi yanaşmış. Hâlbuki Bodrum Cruise gemi turizminde etkinliği fazla olmamasına rağmen, bu konuda Marmaris ile yarışıyor” dedi.

Başkan Ayyıldız, konuyla ilgili 2023 Ocak veya Şubat aylarında bahsi geçen Cruise gemi satış müdürlerinin katılımlarıyla Marmaris’te bir çalıştay yapılacağını, aynı zamanda Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak Miami ve İtalya’da düzenlenecek Cruise gemi konulu çeşitli tanıtım faaliyetlerine de paydaşlar ile birlikte katılacaklarını belirtti.

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Güzel Marmaris’imiz 12 ay turizmi hak ediyor. Bunu başarabiliriz. Marmaris liman işletmemiz, resmî kurumlar ve esnafımız el ele vererek istenilen ve arzulanan günlere en yakın zamanda kavuşabilir, turizm sezonumuzu uzatabiliriz” şeklinde konuşarak Marmaris için yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarının devam edeceğinin bilgisini verdi.

whatsapp-image-2022-11-25-at-22-16-49-4.jpeg

whatsapp-image-2022-11-25-at-22-16-49-3.jpeg

whatsapp-image-2022-11-25-at-22-16-49-2.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.