AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YELDA EROL GÖKCAN O GECEYİ ANLATTI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YELDA EROL GÖKCAN O GECEYİ ANLATTI

15 Temmuz'un 6. yılında Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan o gece ile ilgili duygularını aktardı.

Marmaris'te 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı ve şehit olan koruması Mehmet Çetin’in odasındaki hain darbe girişiminin izleri ilk günkü haliyle muhafaza ediliyor.

dsc00901.jpg

dsc00913.jpg

Girdiği çatışmada FETÖ/PDY mensubu askerler tarafından şehit edilen Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın koruması Mehmet Çetin'in odası ve Erdoğan'ın çalışma ofisine hedef alınarak sıkılan kurşunlardan 120 tanesinin isabet ettiği görülüyor.

dsc00913.jpg

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde FETÖ/PDY mensubu bir grubun 15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında, Marmaris ilçesinde saldırdıkları 5 yıldızlı Turban Grand Yazıcı Otel'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatili süresince çalışma ofisi olarak kullandığı ve koruması şehit Mehmet Çetin'in odasını ziyaret eden Vekil Gökcan, otel yönetimi tarafından kapatılan ve müşteriye verilmeyen eşyalar olduğu gibi muhafaza edilen 2 oda da hain darbe girişimini lanetledi.

dsc00920.jpg

‘’Demokrasi ateşinin ilk çıktığı nokta burası ‘’

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı odadaki kurşun izlerini göstererek Darbe girişimini lanetlediğini ve bu günü millet olarak unutmayacaklarını belirtti. Milletvekili Gökcan o gece otelde yaşananları aktararak ‘’ bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik Beraberlik günü, Marmaris'teki Sayın Cumhurbaşkanımızın hain FETÖ darbe girişimiyle ilgili kaldığı, konakladığı oteldeyiz. Bu otel gerçekten çok anlamlı, Demokrasi ateşinin Muğla'dan, Marmaris'ten yakıldığı yerlerden biri. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz o gece ilk kalkışma olduğunda milletimize çağrısıyla bütün vatandaşlarımızı sokaklara, meydanlara davet ediyorum dediği ve ilk o demokrasi ateşini ateşlediği yer olan oteldeyiz. Burası da Sayın Cumhurbaşkanımızın otelde kaldığında çalışma ofisi olarak kullandığı yer, toplantı odası. o gece biliyorsunuz suikast timi 3 helikopterle buraya geldiler. Sayın Cumhurbaşkanımıza o açıklamayı yaptıktan sonra hemen akabinde biliyorsunuz Dalaman'dan İstanbul'a hemen geçtiler ‘’ dedi.

‘’ hedefleri Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesi idi’’

Milletvekili Gökcan, darbe girişimi gecesinde yaşananları ‘’ Bu suikastçı timler buraya geldiğinde öncelikle oteli bulamadılar. Yanlış otele gittiler. Daha sonra aradan bir zaman geçtikten sonra oteli buldular. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın kaldığı yeri bulamadıkları için rastgele otelde buldukları yerde Sayın Cumhurbaşkanımızı ve ailesini aramaya çalıştılar. İşte buraya ilk geldiklerinde burada da otel çalışanlarıyla, personeliyle arasında bir arbede oluyor. Özellikle oradaki otelde çalışan personele işkence yapıp, darp ediyorlar. Kapıyı sila la ateş diyorlar. Duvarlarda hala kurşun izleri var ve o gece burada sonuç alamayınca da bir taraftan da biliyorsunuz Marmaris Emniyet Teşkilatı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın koruması olan Mehmet Çetin ve Emniyet mensubu Nedip Cengiz Eker iki şehidimiz var’’ şeklinde anlatarak Şehitlere rahmetlerini diledi.

‘’İstanbul ve Ankara gibi Muğla, Marmaris’te girişimi en ağır yaşayan şehirlerden’’

Milletvekili Yelda Erol Gökcan ‘’ İstanbul, Ankara o gece darbe girişimini en ağır yaşayan illerden ikisi idi ama Muğla’da gerçekten çok önemliydi. Çünkü asıl amaç o gün burada olan Sayın Cumhurbaşkanımızı ve ailesini almaktı. O yüzden Marmaris'in, Muğla'nın çok apayrı bir önemi var. Bu anlamda da Marmaris'in özellikle bugün burada Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma ofisi olarak kullandığı bu alanda olmak, 15 Temmuz günü bu alanda olmak çok önemli, bizler için de önemli ‘’ dedi.

‘’15 Temmuz 2016’yı unutmadık unutturmayacağız’’

Milletvekili Gökcan 15 Temmuz’un manevi değerini de hatırlatarak ‘’Vatandaşımızın da bunu görmesi çok önemli. Bizler 15 Temmuz'u unutmadık ve unutturmayacağız. Bunun da altını özellikle çizmek istiyorum. Bugün hain FETÖ terör örgütüne karşı en ağır ve güçlü şekilde mücadele yapıldı biliyorsunuz. Ondan sonraki süreçte mahkemeler sürdü. Bizler o mahkemelerin takipçisi olduk. En ağır cezayı aldılar. Bugün adı FETÖ olur, yarın adı başka bir terör örgütü olur. Bir taraftan PKK'sı, bir taraftan PYD, bir taraftan kötüsü. Yani yedi düvele karşı hem içte hem dışta terörle mücadele sonuna kadar devam ediyor ‘’ dedi ve sözlerine ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ cümlesini ekledi.

‘’15 Temmuz demek milli iradenin destanı demek’’

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ‘’ O gece biliyorsunuz Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandı. Amaç buradan milli iradeyi yok etmekti. Bu aziz millet vatanı için, bayrağı için, ezan sesinin susmaması için o gece Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüyle, çağrısıyla herkes meydanlara indi. 251 şehit verdik, gazilerimiz var şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz'un adı çok farklı, 15 Temmuz demek destan demek, 15 Temmuz demek, Çanakkale demek, 15 Temmuz demek, Dumlupınar demek, 15 Temmuz demek Sakarya demek. Ben kesinlikle bu açıdan bakılması gerektiğini düşünüyorum ve Çanakkale'den 15 Temmuz'a kadar tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum ‘’ diyerek hainler hedeflerine ulaşamadı, terörle ve hainler ile mücadeleye devam ettiklerini belirtti.

Hain darbe girişiminin olduğu geceki haliyle muhafaza edilen oteldeki görüntüler görenleri duygulandırıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.