AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ İKİ AY UZATILDI

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ İKİ AY UZATILDI

Açık cezaevi izinleri 31 Ocak 2022 tarihinde sona eriyordu ancak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama ile izinler uzatıldı. Açık cezaevlerinde bulunan hükümlülerin izin süresi 31 Mart 2022 tarihine kadar uzatılacak.

Korona virüs salgını önlemleri kapsamında verilen açık cezaevi izinleri 31 Ocak tarihinde sona eriyordu. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan tarihe göre uzatıldı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü, açıklamasında şunu ifade etti. “5275 sayılı Kanun’un Geçici 9/5. maddesi uyarınca alınan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün 26/01/2022 tarihli yazıları ile “COVID-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen COVID-19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına” dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 31 Ocak 2022 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.