ERGUN “MUĞLALILAR PARTİYE GÖRE DEĞİL, ADAYA GÖRE OY VERMELİ”

ERGUN “MUĞLALILAR PARTİYE GÖRE DEĞİL, ADAYA GÖRE OY VERMELİ”

İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da yerel bir medya organının yaptığı programda soruları yanıtladı.

“10 YILDAN UZUN BİR SÜREDİR YEREL YÖNETİMLERLE İLGİLİ HAZIRLIK YAPIYORUM”

Yerel yönetimlerle ilgili olarak, on yıldan uzun bir süreden beri yerel yönetimler konusunda dünyadaki trendleri takip ettiğini ve yayınları okumaya çalıştığını belirten Ergun, Türkiye dünya örnekleriyle kıyaslandığında Türkiye’nin yerel yönetimler konusunda çok geri kaldığını ifade etti.
Çok uzun süreden beri yerel yönetimlerde görev almak için hem teorik çalışmalarla hem de gözlemleriyle hazırlık yaptığını vurguladı.

İYİ Parti’nin bu süreçte ne durumda olduğuna ilişkin soruya ise İYİ Parti olarak Türkiye genelinde iyi durumda olduklarını, Muğla’da da seçimlerin kaderini tayin edeceklerini söyledi.

Diğer adaylarla ilgili olarak daha önce yaptığı “Navigasyonsuz Muğla’da gezemezler” açıklamasını ise rakiplerinin Muğla’yı bilmedikleri iddiasını tekrarlayarak, “Muğla’nın köylerini, koylarını, yollarını bilmezler, gerçek bu” dedi. Yerel seçimlerde adayların aday oldukları coğrafyayı iyi tanımasının iyi bir hizmet sunmak için şart olduğuna vurgu yaptı.

Rakiplerinin 4 ay önce aday olmayı düşünmediklerini ve bu nedenle de Muğla için gerçekçi bir hazırlıklarının ve hayallerinin olmadığını iddia etti.
Ahmet Aras’ın adaylık başvurusu dahi yapmadan aday yapıldığını ve Bodrum’daki görevinde çok başarısız bir mirasa sahip olduğunu ifade eden Ergun, “CHP Genel Merkezi bu tercihi neden yaptığını açıklamalıdır” dedi. CHP’nin bu tavrının “Muğla’ya karşı bir dayatma” olduğunu vurguladı.


“CEKETİMİ ASSAM KAZANIRIM DİYEN BİR ANLAYIŞA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ”

“Ceketimi assam kazanırım anlayışına karşı mücadele ediyoruz” diyen Ergun, Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerin parti seçimleri olmadığını belirterek, herkesin partiye göre değil, adaya göre oy vermesi gerektiğini söyledi.

Göreve geldiğinde öncelikle su sorunu, yol ve trafik problemleri olmak üzere hızlı bir şekilde altyapı sıkıntılarını ortadan kaldıracağını vadeden Ergun, CHP’li Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ise başarısızlıklarının sorumluluğunu Ankara’ya havale ettiğini, halbuki Muğla’daki yerel yönetimlerin ciddi gelirlerinin olduğunu ve Muğla’da çözülmeyecek sorun olmadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.