CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MARMARİS'TE

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MARMARİS'TE

Marmaris'te bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, parti binasında basın açıklaması düzenledi.

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın Marmaris İlçe parti binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay ve Mürsel Alban, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ve partililer açıklamada hazır bulundu. Siyasetin olması gerekenden daha fazla sert ve şiddetli yürütüldüğünü vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Taşkın, “ Siyasetin nezaketten uzak yürütülmesi toplumu ve her kesimi gererek kutuplaştırmaktadır. Bu nezaketten uzak ortamda asıl ülke meselelerini tartışmak mümkün olmuyor. 22 milyon yoksul yurttaşımız var. Bu sorunları ele alıp çözüme kavuşturmak sert geçen siyasette mümkün olmuyor. Bunu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 6,6 milyon aileye düzenli ve düzensiz verdiği yardımlardan anlıyoruz. Yoksulluktan çıkmak isteyen değil bu düzeni devam ettirmek isteyen bir iktidar var. İttifaklarımızda ters düşecek hiçbir sorunumuz yok ve gayet güzel gidiyor. Millet İttifakı, hiçbir kritik ve önemli meselede ters düşmemiştir. Her konuda anlaştığımız anlamına gelmiyor ancak ülkenin geleceği için asgari müşterekte yan yana gelebilmektir önemli olan. Zaten bunu yapmayan partiyi toplum cezalandıracak. Biz o gözle bakıyoruz. Millet İttifakı sadece seçim kazanma ittifakı değil, Türkiye'yi feraha kavuşturma ittifakı. Kim dar bakıp ittifakı sıkıştırırsa millet ona sarı kartı gösterir. Bizim ittifakımızı bölmeye çalıştılar, sonuç çıkmadı. İttifak olabildiğince düzgün ve verimli şekilde çalışıyor” dedi.

YERELLER DEVLETİN BİR KOLU

CHP’li belediyelerin bu ülkenin ve kamunun parçası değilmiş gibi davranıldığını öne süren Taşkın, “Devlet içerisinde 'kar küremeyi ben yaptım başardım sen başaramadım' diye bir şey söz konusu olamaz. Herkes gücünü halka hizmet anlamında ortaklaştırırsa maksimum fayda sağlanır. Kamunun içerisinde farklı otoritelerin birbirini rakip olarak görmesi halkımıza yapılan bir haksızlık. Yerel yönetim reformu bu alanlarda şart oldu. Belediyeler kamunun parçasıdır. Ortak hareket edilerek sorunların çözüme kavuşturulması gerekir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.