AYAYDIN ‘‘KİMSENİN YAŞAM TARZINA MÜDAHELE ETMEK BİR YERE DURSUN ŞEHRE RUH KATACAĞIZ’

AYAYDIN ‘‘KİMSENİN YAŞAM TARZINA MÜDAHELE ETMEK BİR YERE DURSUN ŞEHRE RUH KATACAĞIZ’

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr Aydın Ayaydın, Bodrumlu gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya gelerek projelerini anlattı.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında bir soru üzerine ‘içkili mekanlar ruhsat yenileyemeyecekmiş, konserler iptal edilecekmiş. Bir sürü yalan, bir sürü dedikodu. Bunların hiç biri olmayacağı gibi biz Muğla’nın her yerini coşturacağız şehre ruh katacağız’ diye konuştu.

Büyükşehir Belediye başkanı olur olmaz hayata geçirilecek projelerini anlatan Ayaydın ‘Rakipleriniz AK Parti gelirse içkili mekanlar kapanır, konserler iptal edilir, hatta kadınlar denize bile giremez’ diyerek oy istiyorlar. Buna bir cevabınız olacak mı’ şeklinde gelen soru üzerine ‘Böyle bir şeyin olması mümkün mü? Proje üreterek karşıma çıkamayanlar, üstelik belediyecilik sınavından geçemeyip kalanlar, halkımı, esnafımı, gencimi böyle dedikodularla korkutmaya, oyuna ipotek koymaya çalışıyor. Kökünden yalan bir dedikodu. İsteyen istediği gibi yaşayacak. İçkisini içmek isteyen içecek. Kim nasıl yaşıyorsa öyle yaşamaya devam edecek. Konserler iptal edilecekmiş. Tam tersine biz tüm Muğla’yı sosyal ve kültürel anlamda etkinliğe boğacağız. Gençlerin en çok aradığı ortamı yaratacağız. Bu şehre konserlerle, sergilerle, sinema, tiyatro gibi etkinliklerle, fuarlarla ruh kazandıracağız. 12 ay yaşayan cıvıl cıvıl bir şehir yaratacağız’ şeklinde yanıt verdi.

‘kimseye özel rant yaratacak bir düzenleme söz konusu bile olamaz’

Ayaydın, kıyıların korunacağını, kimseye özel rant yaratacak düzenleme yapılmayacağının da altını çizerken kadın hakları ile alakalı bir soruya da ‘’Büyükşehir belediyesinde tam zamanlı 2 avukat sadece kadınlarımızın sorunları ile ilgilenecek. Ayrıca sığınma evlerimiz olacak. Çalışan kadınlarımız için de kar amacı gütmeyen kreşler yapacağız’ diye cevap verdi.

Gençlere çok inandığını ve onları destekleyeceğini ifade eden Ayaydın, spor tesisleri ile gençlere her türlü sporu en iyi şartlarda yapacakları zemini hazırlayacaklarını belirtti.

Ayaydın, ayrıca Bodrum stadı ile ilgili de açıklama yaparak ‘Geçen yıl Pendikspor’u yense Süper Lige çıkacak bir takım vardı, ancak o ayarda stat yoktu. 2024 yatırım programına alındı. İlçemize 12 bin kişi kapasiteli çok modern bir stat yapılacak. Burası aynı zamanda bir spor kompleksi olacak. Salon sporları ve yüzme için de ek tesisler olacak. Bodrum Şehir Stadı, Bodrum Spor’a yakışacak şekilde spor kompleksi olarak şehir dışında bir yere taşınacak. Mevcut stat yeri altı otopark üstü meydan ve rekreasyon alanı olarak Bodrumluların hizmetine sunulacak.’ sözlerini kullandı.

‘Gece gündüz çalışacağız’

Bodrum başta olmak üzere Muğla’nın tümünün birikmiş ve acil çözülmesi gereken dağ gibi sorunları olduğunu belirten Ayaydın ‘turizm sezonu başlıyor 1 Nisanda hayırlı olsun ziyareti dahi kabul edecek vaktimiz olmayacak, hemen kolları sıvayacağız. Gece gündüz çok çalışacağız’ dedi ve Bodrum’u ilgilendiren bazı projelerini şöyle sıraladı:

‘Susuzluğu bitireceğim’

Bodrum’un susuz kalmaması için alternatifli çözüm yolları devreye girecek. Bodrum Barajı için STK’ların itirazları dikkate alınıp, endişeler giderilerek yeni bir ÇED raporu ile süreç başlatılacak.

Kesin çözüm bulununcaya kadar Bodrum’un yıllık su ihtiyacı olan 33.5 milyon metreküpü tamamlayacak şekilde DSİ’den ek kaynakla ve gerekirse deniz suyu arıtılarak çözüm bulunacak.

‘Su faturalarında indirim sağlanacak’

Su ishale hattında sürekli patlayan CTP tipi borular günün şartlarına uygun çelik borularla değiştirilecek. Her türlü bakım-onarımları zamanında yapılacak. Zaten olmayan suyun patlayan borularla boşa akması önlenecek. Kış aylarında yoğun yağışla beraber sel basan cadde ve sokakların altyapısı ıslah edilecek.

‘Yollar çukurdan kurtulacak’

Göreve gelir gelmez başta şehir merkezi olmak üzere Konacık, Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Mumcular’daki bütün yollar onarılacak, asfaltlanacak sezona hazır hale getirilecek.

‘Sezon sonunda altyapı çalışmalarına ağırlık verilecek’

Bodrum’un şehir merkezindeki trafik çilesini ortadan kaldırmak için Torba ile Turgutreis arasında Bodrum Çevre Yolu yapılması konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapılacak.

Yapımı devam eden ancak bir türlü bitirilemeyen Yalıkavak-Ortakent yolunun, Yalıkavak Kavşağı’ndan Ortakent Kavşağı’na kadar duble yol olacak şekilde süratle bitirilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında işbirliği yapılacak.

‘Kiraları ucuzlatacak formül’

Özellikle turizm kentlerinin en büyük sorunlarından olan yüksek kiralara yönelik çözüm projelerinin de olduğunu belirten Ayaydın ‘ Bodrum şehir merkezindeki yoğunluğu arttırmadan Bodrum-Milas arasında mümkünse Hazine arazisi veya Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazi üzerinde, yoksa gerekirse üçüncü şahıslardan arsa toplayarak veya istimlak ederek 10 bin civarında konut yapılacak. Bu konutların bir bölümü Bodrum’daki kamu görevlilerine lojman tahsisi için devlete satılacak. Kalan konutlar ise kar amacı gütmeden konutu olmayanlara satılacak. Böylece Bodrum’daki yüksek kiraların dengelenmesi sağlanacak’ dedi.

Bodrum şehir merkezinde yoğunluk yaratacak yapılaşmaya kesinlikle gidilmeyeceği, uygun alanlarda yapılacak yeni konutlar az katlı olacak ve Muğla mimarisine sadık kalınacağını da ekleyerek kıyıları işgal eden kaçak tesislere göz yumulmayacağının sözünü veren Ayaydın ‘’Vatandaş denizle buluşacak. Son derece modern, her türlü ihtiyaca cevap verebilen aynı zamanda da ucuz, güvenli halk plajları yapılacak’’ dedi.

Doğalgaz buraya gelecek

Doğalgazın Bodrum’a kadar ulaştırılması için Enerji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulacak ve görev sürem içerisinde Bodrum doğalgaza mutlaka kavuşacak ifadelerini kullanan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın Ayaydın tüm ilçelere hizmetlerin aynı zamanda yapımına başlanacağına değindi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum