Akbelen Köylüleri Başkan Ahmet Aras’la Buluştu

Akbelen Köylüleri Başkan Ahmet Aras’la Buluştu

Akbelen köylüleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Köylüler, Başkan Aras’a Akbelen ormanlarından elde edilen çam balı ve polen hediye ederek bu ürünlerin tamamen yok olmaması için mücadeleye devam edeceklerini söylediler.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’a tebrik ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda Muğla'nın İkizköyMahallesi'ne bağlı Akbelen mevkiinde maden için istimlak edilen alandaki ormanı beş yıldır savunan ve mücadeleleri ile ülke genelinde ses getiren Akbelenköylüleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti. Ziyaretçiler arasında direnişin simgelerinden olan ve yerel seçimlerde İkizköy Muhtarı olan Nejla Işık da vardı.

Ziyarette Akbelen köylüleri Başkan Ahmet Aras’a Akbelen ormanlarından elde edilen çam balını, polenini, verimli topraklarında yetişen buğdayı ile yoğrulan yine Akbelen’in cevizi ile lezzetlenen baklava hediye ederek bu güzelliklerin, tatların devam etmesi için mücadelelerinin süreceğini söylediler.

Muhtar Nejla Işık; “Akbelenimizin balını, polenini yani doğasını, güzelliklerini korumak için mücadele ettik, edeceğiz”

İkizköy Muhtarı Nejla Işık ziyarette, “İkizköy Çevre Komitesinin aldığı kararla İkizköy muhtarlığına aday oldum ve hemşehrilerimizin desteği ile kazandık. Köyümüzü madene teslim etmeyeceğiz. Çünkü Akbelen ormanları Muğlamız, ülkemiz ve en önemlisi çocuklarımız için her şeyden daha değerli. Bugün ziyarette Ahmet başkanımıza Akbelenormanlarının mis gibi havasında yetişen çam balını, polenini, verimli topraklarımızda yetişen buğday vecevizimizle yaptığımız baklavamızı getirdik. Bu zenginliklerimizin, tatlarımızın, değerlerimizin yok olmaması için mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bizlerin her zaman yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Ahmet Aras’a da destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Aras; “Akbelen kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile cesaretle mücadele ve zafer demek.”

Akbelen köylülerinin ziyaretinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Akbelenmücadelesinin tüm Türkiye tarafından benimsendiğini, desteklendiğini söyledi ve Akbelenmücadelesinin neferlerinin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Ahmet Aras; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk; “Üreten köylü milletin efendisidir” demiştir. Bugün İkizköy Akbelen’deyaşananlar yine Ata’mızın ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Akbelen köylüleri topraklarına sahip çıkarak, Türk Milleti’nin de desteğini alarak nasıl milletin efendisi olunacağını herkese gösterdiler. İkizköy mücadelesinin simgelerinden Nejla Işık’ı sandıkla, demokrasi ile kendilerine muhtar yaptılar. Verimli topraklarına göz koyanlara mücadeleleri ile efendinin kim olduğunu gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı mücadeleleri ve ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Akbelen’in yemyeşil ormanlarında, doğal ortamında yetişen balını, polenini bizlere hediye ettiler. O ormanlarımız olmasa bu zenginliklerimiz ne yazık ki yok olacak. İşte buralara göz koyanların göremedikleri bu. Akbelen demek tertemiz hava, yemyeşil orman, her derde deva bal ve polen demek. Aynı zamanda Akbelen demek kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile cesaretle mücadele ve zafer demek” diye konuştu.

1b1cb781-20e3-41e9-bf3f-a2dedbb8f5ab.jpeg

9f7cba5c-d239-4395-8121-b467ba159e86.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.