AK PARTİ İL BAŞKANI METE'DEN BELEDİYELERE ELEŞTİRİ TURİZMCİLERE MÜJDE

AK PARTİ İL BAŞKANI METE'DEN BELEDİYELERE ELEŞTİRİ TURİZMCİLERE MÜJDE

Ak Parti yönetimi, Marmaris İlçe hizmet binasında yaptıkları değerlendirmede Muğla ve Marmaris belediye yetkililerini eleştirerek hizmet etmeye davet etti.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris ilçe hizmet binasında gündeme dair bir dizi açıklamalar da bulundu. Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu değerlendirme toplantısında Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Marmaris Belediyesi hizmet eksiklikleri değerlendirildi. Toplantının ilk konuşmasını İlçe Ak Parti Başkanı Ceyhun Gökmen yaptı.Marmaris Ak Parti ilçe başkanı Ceyhun Gökmen ‘’Marmaris Devlet hastanesi ile ilgili çıkan bazı haberlere karşı, hastane inşaatı çok iyi gitmekte, Aralık ayında söz verdiğimiz gibi devlet hastanemiz hizmete açılacaktır’’ diyerek inşaatın gecikmesinde ruhsat alımından kaynaklı bazı sorunlar oluştuğunu inşaatın başlamasındaki gecikmenin bundan kaynaklandığını belirtip ‘’ gecikmeler bizden kaynaklı değildir vatandaşlarımız gerçekleri bilsin isterim ‘’ dedi. Gözde turistik kent Marmaris’te özellikle turizm sezonunda artan nüfus kaynaklı altyapı yetersizliği ile ilgili de ‘’ Marmaris körfezi kirlilik ile mücadele etmekte ancak devletimiz ve ilgili Bakanlıklarımız konu üzerinde çalışmalara başlamıştır ‘’ dedi.İlçe Başkanı Gökmen şehir stadının yenilerek hizmete açılmasının ardından 6 tane futbol takımı oluştuğunu belirterek ‘’ İlçe stadımızın ardından, Bozburun, Turunç, Turgut, Karasöğüt mahallelerimizde de FİFA onaylı sportif tesislerimiz için projelerimiz başlamıştır ‘’ dedi.Gökmen turizm sezonuna hazırlanan Marmaris için ‘’Marmaris Belediyesi 1 Nisanda tüm hazırlıklarınızı tamamlayın diyerek turizmcilere öneride bulundular. Umarım kendileri de hazırlıklarını bu tarihe kadar tamamlamış olurlar verimli bir sezon geçiririz ‘’ dedi.

Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmenin konuşmasının ardından İl Başkanı Kadem Mete Muğla ve özellikle Marmaris için yaptıkları çalışmaların olumlu dönüşünü aldıklarını ve müjdeleri olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

MARMARİS KÖRFEZİ DİBİNDE TEMİZLİK BAŞLIYOR

İl Başkanı Mete, yangınlardan sonra deniz dibinde biriken balçık ve yaşamsal artıkların neden olduğu kirlilik ile ilgili ‘’ önce İl Çevre Şehircilik Müdürümüz ile daha sonra da Bakanlıktan gelen yetkililer ile birlikte incelemeler yapıldı numuneler alındı. Haliç’te yapılan deniz dibi temizliğini Marmaris’te de yapacağız. Bu çalışmalarda her hangi bir görüntü kirliği de olmayacak tamamen denizin altında yapılan çalışma olacak ‘’ dedi.

Marmaris’te bazı mahallelerde içme suyu ilgili çalışmalar yapıldığını, Büyükşehir Belediyesinin başvurduğu takdirde 8 Milyon Euro’luk kredi desteğinin hazır olduğunun bilgisini veren Kadem Mete ‘’ içme suyu alt yapı çalışmaları için gereken projeler ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde kendisinin ilettiği proje kapsamında 8 Milyon Euro gerektiğini belirtti. Sayın Bakanımız ve Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın da desteklediği projede 4 Milyon Euro Belediye için kredi ve 4 Milyon Euro da devlet olarak kefil olduğumuz kredi işleminin hazır olduğunu belirttik. Başvurdukları takdirde bu para hazır ‘’ dedi.İl Başkanı Kadem Mete orman yangınlarından en çok etkilenen mesleklerden olan arıcılar içinde ‘’ arıcıların şeker isteği üzerine Tarım ve Orman Bakanlığımız ile görüşerek ilgili birimlerden özellikle Muğla ve çevresindeki sertifikalı arıcılara şeker 648 ton daha destek verilecek ‘’ müjdesini verdi.

MARMARİSLİ TURİZMCİLERE DESTEK KREDİSİ YOLDA

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Turizmcilerin, pandemi, orman yangınları, sel felaketlerinin ardından kötü geçen sezonun yaralarını sararak yeni sezona daha hazırlıklı başlamalarını istiyoruz diyerek yeni bir kredi konusunun haberini verdi. Mete ‘’ turizmciler kötü geçen 2 sezonun ardından yeni sezona hazırlanıyorlar. Bakanlarımız ile yaptığımız görüşmelerde turizmcilere zaten destek kredileri verilmişti, ancak yeni başlayacak turizm sezonu öncesi işletme sahipleri hazırlıklarını tamamlasın, sezona daha moralli girmeleri açısında Kredi Garanti Fonu bünyesinde 350 Milyon Liralık daha kredi verilecek. Bu kredi sadece Marmaris’teki turizmcilere özel olacağı gibi Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bank ‘tan başvurularını yapabilecekler ‘’ dedi.Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kadem Mete, koylar satışa çıkarıldı söylemlerinin asılsız olduğunu belirtip,Deniz Ticaret odası tarafından yürütülen proje kapsamında koyların değil koylardaki denizlerin içine yapılacak olan Mapa Şamandıra çalışması yapılacağı ve bu şamandıraların teknelerden atılan çapaların, hem deniz altı doğal bitki örtüsünü bozmaması adına hem de koylardaki ağaçlara zarar vermemesi adına kiralanacağını sözlerine ekledi.whatsapp-image-2022-03-25-at-14-30-59.jpegwhatsapp-image-2022-03-25-at-14-27-31-1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.