28 Mayıs 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşasın 23 Nisan, yaşasın çocuklar…
23 Nisan 2015 Perşembe 12:12

Yaşasın 23 Nisan, yaşasın çocuklar…

Kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek tüm insanları barış içinde yaşayacağı bir dünyanın oluşmasını hedefleyen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz bugün Marmaris’teki 23 Nisan kutlamaları, dün başladı.

Yaşasın 23 Nisan, yaşasın çocuklar…

 Kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirerek tüm insanları barış içinde yaşayacağı bir dünyanın oluşmasını hedefleyen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz bugün Marmaris’teki 23 Nisan kutlamaları, dün başladı. Kutlamalar kapsamında, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Şenlik Yürüyüşü’ne okul öncesi ve ilkokul eğitimi alan çocuklar ile öğretmenleri katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Ketenci Kavşağı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar yürüyen çocukları görenler, geleceğin büyükleriyle gururlandı, umutlandı. Protokol üyelerinin koltuklarına temsili de olsa oturan küçük öğrencilerin görüşleri, düşünceleri, planları geleceğe yönelik umut dağıttı. Kaymakam Yüksel, hasta çocukları da unutmadı. Devlet Hastanesi’nde tedavi gören miniklere moral aşıladı. İnternet siteleri üzerinden, televizyon ekranlarından gayretleri, coşkuları milyonlara ulaşan, takdirle karşılanan, örnek gösterilen 105 Sokak’ta Bayram havası dün akşam başladı. 105 Sokak’ta çocuklara yiyecekler dağıtıldı. Mahallede yaşayan liseli ve yetişkin müzisyenler sahne aldı. Sokağı dolduran yaklaşık bin kişi, hareketli müzikler eşliğinde halay çekti, oynadı, göbek attı.  Akşamın ilerleyen saatlerine kadar süren kutlamalar boyunca  sokağa kurulan ekranlardan Atatürk, Ulusal Egemenlik ve çocuk konulu gösteriler aktarıldı.

BUGÜN COŞKU ZİRVEYE ÇIKACAK

Bugünkü 23 Nisan kutlamalarının ilki sabah saat 10’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek. Ardından ilkokullarda kutlama yapılacak. Şehit Ahmet Benler İlkokulu’nda saat 10.30’da başlayacak törene protokol üyeleri de katılacak. Saat 14.00-17.00 arasında Öğretmen Evi 23 Nisan Balosu’na ev sahipliği yapacak.

MEYDAN ÇOCUKLARIN

Marmaris Belediyesi’nde düzenlebnen “Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği” 19 Mayıs Gençlik Meydanında 16.00 – 18.00 saatleri arasında yapılacak.

Şenlikte şu etkinliklere sahne olacak. “1 İnsan” gurubunun 150 çocuğun katılımıyla düzenledikleri resim sergisi, Marmaris Engelli Derneği ile Özel Martılar Rehabilitasyon Merkezinin ortaklaşa düzenledikleri gösteri, genç yazar Beyza Günay kitap imzası, GEMAT tarafından çocuklara yiyecek ikramı, Belediyemiz tarafından içecek ikramı, palyaço gösterisi, çocuklar için yüz boyama yapma ve şekilli balon verme, Marmaris’te bulunan dans okulları öğrencilerinin gösterileri.

BAYRAM SOKAĞI

105 Sokak sakinleri uzun zamandır hazırlandıkları 23 Nisan kutlamaları için bu akşam akıllara kazınacak bir etkinliğe imza atmayı hedefliyor. Mahalle sakinleri, önce 19 Mayıs Meydanı’ndaki kutlamalara katılacak, orada bulunanları akşam saatlerinde coşkularına ortak olmaları için 105 Sokağa çağıracak. Başta çocuklar olmaz üzere Sokağa gelenleri çeşi,tli sürprizler ve canlı müzikler eşliğinde eğlence bekliyor olacak 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.