16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite kendi okulunu kendi yaptı
16 Ekim 2012 Salı 14:02

Üniversite kendi okulunu kendi yaptı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu büyük bir başarı ve özveri öyküsüyle 2012-2013 Eğitim-Öğretim dönemine 260 öğrenci ile merhaba diyecek.

İçmeler Turizm MYO okulu üniversite bünyesindeki imkanlar ve hayırseverlerin destekleri ile  baştan aşağıya yenilendi. Mobilyasından boyasına kadar üniversite kendi olanakları ve okul müdürü Zekeriya Bingöl ve ekibinin gayretli çalışması ve hayırseverlerin destekleri ile eğitim yuvası haline geldi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar geçtiğimiz hafta sonu okuldaki çalışmaların son halini kontrol etti. Akşamın geç saatlerine kadar süren çalışmaları yerinde gören Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, İçmeler Turizm MYO Müdürü Zekeriya Binböl ve çalışma arkadaşlarına gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Butik bir okul sıcak bir eğitim yuvası inşa edildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla’nın turizmine üniversite olarak büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti. Prof.Dr.Harmandar; “Turizm Muğla’nın lokomotifi. Turizme çok büyük önem veriyoruz. Muğlamız için çok önemli bir yer tutuyor. Turizm ve Eğitim Üniversitemiz çatısı adlında bir arada olacak. İçmeler’de bu okulumuzun faaliyete geçmesi için çok büyük emekler verildi. Bizde Üniversite olarak üzerimize düşeni yerine getirdik. Değerli bir ekibimizi burada görevlendirdik. Bizleride mahçup etmediler. Ve üzerlerine düşeni yerine getirdiklerini gördüm. Mutlu oldum. Bu okulumuz hem turizme katkı sağlayacak hemde turizmimizi daha ileriye götürmek için bir araç olmuş olacak” dedi.

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu, Turizm Rehberliği, Turizm Animasyonu ve Aşçılık
programlarına I öğretim ve II. öğretimine toplamda 260 öğrenci alarak eğitim hayatına merhaba diyor. Okulun tüm yenilenme, boyama ve mobilya işlerini dışarıdan almak yerine üniversite bünyesinde gerçekleştirildi. Birinci kalitede b,irinci işçilikle mobilyalar üniversite öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın kararlı tutumu ve İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl’ün gayretli çalışması sonucunda Türkiye’de bir ilk yaşandı ve ek kontenjanla hem birinci öğretim hemde ikinci
öğretim aynı anda öğrenci alındı. Rektör Harmandar ve Okul Müdürü Bingöl bununla da yetinmedi okula tahsis edilen binanın yenilenmesinde üniversite imkanları ile yeniden bir okul inşa edildi.

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl “Marmarisli Turizmciler, iş adamı Doğan Tugay, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, turizmci Ali Varlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın önemli çalışmaları ve destekleri oldu okulumuza. Okulumuz; yöremiz için en önemli gelir kaynağı olan turizm sektörünü desteklemesi için, öncelikle bir turizm alanına yönelik bir Meslek Yüksek Okulu olarak üzerine düşeni yapacaktır.

Muğla esnaf ve sanatkarlar odasından tahsis edilen Mevcut binada tadilatlar hayırseverlerimiz üniversitemizin her imkanı sunması, mobilya, boya ve bir çok konuda destek vermesi sonucunda okulumuz bitme aşamasına geldi. Rektörümüz son çalışmaları yerinde görmek için okulumuzu ziyaret etti.

Yüksek okulumuz ilk planda 10 derslikli bir bina olması planlanmış  şu anda üç derslik hazırlanmıştır. Eksiklerimizi gidermek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Okulumuzda bu sene 260 ögrenci okuyabilecek bu sayı seneye 600 ü bulacak. İşletmelerde, ihtiyaçları olan kalifiye eleman okulumuzda yetişeceği için onların da turizmimizin de önemli bir eksik giderilmiş olacaktır. Tüm bunlar için Bizler elimizden geleni yapıyoruz, Marmarisli hayırseverlerin de okulumuza desteklerini bekliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.