17 Ağustos 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tumblr’dan 3D Touch ve Live Photos desteği!

Tumblr’dan 3D Touch ve Live Photos desteği!

Tumblr, ülkemizde de yaygın şekilde kullanılan popüler bir blog servisi.

Tumblr, ülkemizde de yaygın şekilde kullanılan popüler bir blog servisi. Bu servis kısa bir müddet önce iOS uygulamasını güncelledi ve yeni özelliklere kavuştu. Tumblr üzerinden artık Live Photos (Işlek Fotoğraflar) paylaşmak olası ve uygulamayı 3D Touch ile kullanabiliyoruz.
Live Photos özelliği yalnizca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde bulunan, işlek fotoğraf çekme özelliği olarak tanımlanabilir. Deklanşöre bastığınızda, basma anınızdan evvelki 1.5 saniyeyi ve sonraki 1.5 saniyeyi kaydederek fotoğrafı işlek hale getiriyor. Böylelikle fotoğrafa baktığınızda 3 saniyelik kısa bir video görüyorsunuz. Ancak bu fotoğrafları paylaşabileceğiniz platform sayısı epey az. Tumblr, bu özelliğe destek olarak, işlek fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz bir platform oldu. Ancak bir Android cihazdan bakmak isterseniz, fotoğrafı işlek değil, klasik bir fotoğraf gibi görüntüleyebiliyorsunuz. Diğer iOS cihazlarda ise bir sıkıntı olmuyor, fotoğraflar işlek görünüyor.
Diğer yandan uygulama 3D Touch için de güncellendi. Artık Tumblr uygulamasını açmadan, uygulama ikonu üzerine basılı tutarak ulaşabileceğiniz kısayollar eklendi. Uygulama içerisinde arama inşa etmek için 3D Touch özelliğinden faydalanabiliyorsunuz. Doğal ki Live Photos, Tumblr için henüz önemli bir gelişme.
Android N sürümüyle ekranı bölme özelliği gelecek!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.