14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NEU 3D Ekibinin İlk Projesi Türkiye’de Temsil Edildi

NEU 3D Ekibinin İlk Projesi Türkiye’de Temsil Edildi

Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi çatısı altında faaliyete başlayan "NEU3D Laboratories" ekibinin tamamlamış olduğu ilk proje Antalya'da gerçekleştirilen 33.Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi çatısı altında faaliyete başlayan "NEU3D Laboratories" ekibinin tamamlamış olduğu ilk proje Antalya'da gerçekleştirilen 33. Milli Çocuk Cerrahisi Kurultayında sözlü deklarasyon olarak sunuldu.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan "Çocuk Cerrahisinde 3D Printing yönteminin kullanımı: İlk İzlenimler" adlı bildiriyi sunan Yrd. Doç. Dr. Emil Mammadov, sunum esnasında ve sonrasında çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtti.

Emil Mammadov; "Üç boyutlu yazıcılar sağlık meydanına geç ama hızlı bir giriş yapmış durumdadır. Bu nedenle dünya tıbbının gerisinde kalmamak için ülkemizin de bu alandaki çalışmalara önemsenmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Üniversitemizin bu konuda bize sonuna kadar sponsor olduğu için çok mutluyuz. Bir proje ile başlayan NEU3D, kısa müddet içinde bir laboratuvar haline gelmiştir ve şu anda aktif olarak çeşitli Anabilim Dalları ile üç ayrı çalışma yürütmektedir. Sağlığın çeşitli sahalarında inşa edilen bu çalışmalar konusunda gelişmeler ilerleyen dönemde bilim dünyası ile paylaşılacaktır. Bizimle birlikte proje inşa etmek isteyen bilim adamları ve araştırmacılara da kapımız sonuna kadar açıktır." Dedi.

Yrd.Doç.Dr. Emil Mammadov konuyla ilgili henüz fazla bilgi almak isteyenlerin info3d@neu.edu.tr adresinden ulaşabileceklerini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.