14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google Wallet uygulamasıyla para göndermek mümkün!

Google Wallet uygulamasıyla para göndermek mümkün!

Artık Google Wallet kullanan kullanıcılar, birbirlerine para gönderebilecek.

Artık Google Wallet kullanan kullanıcılar, birbirlerine para gönderebilecek. Google Wallet'ın para gönderme özelliğine ilişkin bilgiler haberimizde.
Android işletim sistemi için uzun zamandır kullanılan Google Wallet uygulaması güncellendi. Uygulamaya eklenen yeni bir özellik büyük ölçüde dikkat çekici. Google Commerce Blog isimli sayfada resmi olarak ilanlan güncelleme ile Google Wallet kullanıcıları kendi aralarında para transferi yapabilecek. Üstelik bu işlemi inşa etmek için e-posta adresine bile gerek yok. Yalnizca telefon numarası üzerinden karşı tarafa para göndermek olası olarak. Uygulama, bu eşleşmeyi tıpkı WhatsApp gibi telefon numaraları üzerinden yapıyor. Paypal gibi e-posta hesaplarına ihtiyaç duymuyor.
Söz konusu özellik yalnizca Android ile hudutlu kalmayacak. iOS platformundaki Google Wallet uygulamasına da bu özellik birkaç gün içerisinde gelecek. Bu yenilik akıllara direkt olarak Android Hisse ödeme sistemini getiriyor. Google, Android Hisse ödeme sistemini bu şekilde çok henüz kullanışlı hale getirmek talep ediyor olabilir. İnternet üzerinden para göndermeyi kolaylaştırmak ve pratikleştirmek noktasında Google Wallet epey kullanışlı olacaktır.
Android Hisse'in duyurulmasıyla beraber geleceği sorgulanan Google Wallet bu şekilde kullanılmaya devam edilecek. İlerleyen vakitlerde iki uygulamanın tüm özelliklerinin tek bir uygulama çatısı altında toplanması da mevzubahis olabilir.
Samsung Galaxy S7'nin metal kasası görüldü!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.