17 Ağustos 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google Now artık ekran görüntüsü çekiyor!

Google Now artık ekran görüntüsü çekiyor!

Google'ın asistan uygulamaları arasında öne çıkarmaya çalıştığı servisi Google Now, bir hafta içerisinde ikinci güncellemeyi aldı.

Google'ın asistan uygulamaları arasında öne çıkarmaya çalıştığı servisi Google Now, bir hafta içerisinde ikinci güncellemeyi aldı. Apple tarafında Siri, Microsoft tarafında Cortana, Facebook tarafında M isimli gizemli asistan yazılımı geliştirilirken Google da geri kalmıyor. Google Now yeniliklere doymuyor.
Akıllı telefonunuz bir ekran görüntüsü çekmek için çoğunlukla iki tuşa aynı anda basmanız gerekiyor. Bu enteresan kombinasyonu öğrenmek basit olsa da uygulamak daima olası olmuyor. Bilhassa ivedi durumlarda yapılmak istenen bu tuş kombinasyonu çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Ancak artık Google Now ile rastgele bir tuş kombinasyonuna ihtiyacınız yok. Zira Google Now, ekran görüntüsü çekmeyi kolaylaştırmak üzere gündellendi.
Android 6.0 Marshmallow versiyonuna sahip kullanıcılara ulaştırılan yeni Google Now güncelleştirmesiyle artık tek bir tuş dokunma ile ekran görüntüsü almak olası olacak. Rastgele bir sayfa içerisinde Google Now'ı açtığınızda "Paylaş" sekmesi altından ekran görüntüsü alarak paylaşma özelliğini görebilirsiniz. Bu özellik ile fiziksel bir tuşa basmadan ekran görüntüsü almak olası. Benzer bir özellik Sony Xperia ailesinin kendi arayüzünde de kullanılıyor. Artık Android'in varsayılan özelliği olacak.
Twitter'da kullanıcılarını devlet saldırılarına karşı uyaracak
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.