16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baidu’nun sürücüsüz aracı testleri geçti!

Baidu’nun sürücüsüz aracı testleri geçti!

Google ile Çin hükümetinin yolları ayrıldığından bu yana hızlı bir büyüme trendine giren Baidu, bugün dünyanın en büyük internet şirketlerinden birine dönüştü.

Google ile Çin hükümetinin yolları ayrıldığından bu yana hızlı bir büyüme trendine giren Baidu, bugün dünyanın en büyük internet şirketlerinden birine dönüştü. Google'ın ABD'de yaptığı teknoloji ataklarını Baidu, Çin içerisinde inşa ediyor ve başarılı da oluyor. Teknoloji devi firma, sürücüsüz aracının test şartlarını geçtiğini ve trafiğe çıkmaya hazır meydana geldiğini duyurdu.
BMW 3 serisinden bir aracın modifiye edilmesiyle hazırlanan sürücüsüz araç, karışık yol koşullarında tamamiyle sürücüsüz gidebiiyor. Araç doğal ki trafik kaidelerini ihlal etmeden yolculuk inşa ediyor. Çin hükümetinin araç için tespit edildiği maksimum hız limiti 100 KMh. Araç bu hızı geçemiyor ancak U dönüşleri, uygun yollarda diğer araçları sollamak gibi hamleleri de yapabiliyor.
Baidu'nun sürücüsüz araç teknolojisi AutoBrain yani otomatik beyin olarak adlandırılıyor. Çevresindeki objeleri ve ortamın koşullarını bir çeşit yapar zeka ile tanımlayan araç, en uygun sürüşü sağlıyor. Aracın yazılımında yöntemlerin 3 boyutlu şekilde modellenmiş hali bulunuyor. Dolayısıyla kamera sistemi ve eskiden yüklenmiş harita beraber çalışıyor. Asya kıtasında sürücüsüz araç ile ilgili Baidu'nun bu teknolojisi lider. Aynı zamanda Google'a bir rakip konumunda.
Apple'dan suya dayanıklı yeni patent!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.