17 Ağustos 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3D Touch’ı destekleyenler arasında bu sefer Google var!

3D Touch’ı destekleyenler arasında bu sefer Google var!

Geçtiğimiz Eylül ayında mobil sektör için devrimsel sayılabilecek bir teknoloji meydana gelen 3D Touch duyuruldu.

Geçtiğimiz Eylül ayında mobil sektör için devrimsel sayılabilecek bir teknoloji meydana gelen 3D Touch duyuruldu. Bu teknoloji şu an için yalnizca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde iOS 9 ile beraber kullanılabiliyor. 3D Touch, basınca duyarlı bir dokunmatik ekran teknolojisi. Ekrana ne kadar güçlü dokunursanız, telefon ona göre reaksiyon veriyor. Dolayısıyla uygulamalar bu sayede yeni özelliklere sahip oluyor. Çok sayıda popüler uygulama 3D Touch'ı desteklemeye başladı. Şimdi destekleyen uygulamalar arasına Google da girdi.
Google'ın resmi iOS uygulaması, 3D Touch özelliği için güncellendi. Arama uygulaması olarak işlev gören bu uygulama ile artık çok henüz basit arama inşa etmek mümkün. Ana ekrandaki Google ikonuna güçlü bastırdığınızda "Hızlı arama, Sesli arama, Görsel arama" seçenekleri karşınıza çıkıyor. Rastgele birini seçtiğinizde direkt alakalı arama ekranına geçiyorsunuz. Yani uygulamanın içerisinden seçim inşa etmeye gerek kalmıyor.
Uygulama ayrıca iPad Air 2 ve iPad mini 4 için ekranı bölme özelliğine makul olarak da güncellendi. Yani Google uygulamasının yanında artık başka bir uygulama açmak mümkün. Android ile aralarındaki rekabetten ötürü Apple ve Google'ın arası ara ara gerilse de Google en yeni teknolojilere ayak uydurmayı ihmal etmemiş görünüyor.
Facebook yorumları artık henüz işlek olacak!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.