16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tablet devri bitecek
11 Aralık 2012 Salı 22:26

Tablet devri bitecek

Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’den farklı bir çıkış
Dünyanın her tarafında tablet PC çılgınlığı yaşanırken, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’den farklı bir çıkış geldi. Özmen, tablet kullanım hızının bir süre sonra durulacağını belirterek, "Belli bir yerden sonra tabletten sıkılıyorsun. Oyun oynuyorsun, haber bakıyorsun. Ancak bir süre sonra bırakıp bilgisayara geçiyorsun. Windows8, hem bilgisayar, hem de dokunmatik ekran özelliği ile bunların ikisini birden birleştiriyor" dedi. 
 
CAM BULUNMUYOR
 
Microsoft Genel Müdürü Özmen, dokunmatik ekran özelliği ile dikkat çeken Windows 8’in pazardaki rekabet şansını değerlendirdi. Özmen, pazarın ilk önceliğinin güvenlik olduğunu belirtirken, şöyle dedi: "Şu ana kadar ciddi bir rekabet yoktu. Bizim girişimiz, rakipleri zorlayacak. Windows8 ile teknoloji dünyası ciddi hareketlendi. Piyasada cihaz bulunmuyor. Tablet üretmek için tablet camı bulunmuyor. Ciddi patlama oldu" 
 
350 MİLYON WINDOWS 8 SATILACAK 
 
Dünyada 110 milyon tablet olduğuna dikkat çeken Özmen, bu yıl dünyada 350 milyon Windows8 satılmasını öngördüklerini söyledi. Özmen, "Tablet pazarı bu yıl daha da büyüyebilir. Akıllı telefon pazarı da büyür. Bilgisayarlar daha yavaş kalabilir" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.