14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serkan Yazıcı gümbür gümbür geliyor
07 Mart 2019 Perşembe 21:59

Serkan Yazıcı gümbür gümbür geliyor

"Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı’nın haftasonu düzenlediği proje lansman ve aday tanıtım toplantısı tam bir görsel şölene döndü. "

 

Meclis üyeleri, Paartililer, basın mensupları ve vatandaşların katılımıyla  birlikte yaklaşık 5 bin kişinin kişinin bulunduğu toplantının açılış konuşmasını AK Parti  İlçe Başkanı Osman Ülgen gerçekleştirdi; “ Ben bu süreçte aynı yolda yürüdüğüm kadın kolları yönetimimize, gençlik kolları yönetimimize, teşkilatımıza, bir önceki dönem yönetimimize hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Allahın izniyle şurada 26-27 gün gibi az bir süre kaldı. 31 mart’a kadar gece gündüz demeden sizlerin yardımıyla çalışacağız ve Serkan Başkanı o koltuğa oturtacağız.”

Tanıtım toplantısına katılan  AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ise, “Serkan Yazıcı başkanım maşaallah kendisinden önce ayak sesleri Ankara’ya geldi. Pazar gününe kadar meclisteydik. Biliyorsunuz Pazar günü itibarı ile Meclis Başkanımızı seçtik . Her gördüğüm bakanım, bakan yardımcım milletvekilim herkes bana Serkan Yazıcı’yı soruyor. Diyorlar ki, Serkan Yazıcı nasul birisi? Ayak sesleri  Ankara’ya kadar geldi ne kadar çalışkan ne kadar dinamik… kendisine çok inanıyor ve güveniyorum. Buradan bir söz almak istiyorum özellikle kadınlarımızdan.31 mart akşamına kadar çalışmaya var mısınız?.” Şeklinde konuklara çağrı yaptı.

 

ÜNLÜ SANATÇI OY İSTEDİ

 

Programa katılan sanatçı Metin Şentürk’de konuşmasında Serkan Yazıcı'ya oy istedi. Yazıcı'yı çeyrek asırdan fazla süredir tanıdığını anlatan Öztürk, “Böyle konularda çok fazla referans olmak herkes için mümkün olmaz. Kalbi, aklı ve vicdanı temiz bir başkan bulamazsınız. Adam gibi adam olmak özel bir durumdur. Kendisine şans dilemek ve gücümüz yettiğince arkasında olacağımızı belirtmek için buradayım. Bu arada sandıkta da gözlemci benim, ona gore” dedi. AK Parti Muğla il başkanı Kadem Mete’nin kısa konuşmasının ardından sahneye gelen Meclis üyeleri Mustafa Karacan, Süleyman Eroğlu, Av. Ayşegül Mungan, Naci Alkan Mustafa Gökmen, Mehmet Karadinç, Ceyhan Eroğlu, Bestami Şinik, Elmas Ulupınar Bozkır, Ö.Cahit Sarıbey, Mesut Yılmaz, İlhan Kaya, Ayşe Taşar, Melih Eriş, Cavidan Öner, Yağız Gül, Duran Tokmak, Nural Pekgüzel, Bilge Sargın, Av. Berna Vildan Akalın, Seval Bolatkıran, Yaşar Bayar ile Kontenjan üyeleri Zeki Eren, Osman İrez ve Vacide Doğan Tugay  tek tek davetlileri selamladı.

MARMARİS’İMİZE HİZMET ETMEYE GELİYORUM

Meclis üyelerinin ardından sahneye gelen Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı alkışlarla başladığı konuşmasında katılımcıları selamlayarak, seçim çalışmalarının sürecini anlattı. “ Bu olağanüstü manzaranın beni nasıl mutlu ettiğini size tarif etmem imkansız. Seçim turlarına başladığımız günden bugüne aralıksız Marmaris’in tüm mahallelerini, sokaklarını, evlerini esnafını ziyaret ettim. 31 Mart’a kadar bu ziyaretlerim devam edecektir. Diyerek  48 madde olarak hazırlanan projelerden 15’ini 3 boyutlu olarak sunumunun yapıldığı esnada Yazıcı  projelerini anlattı. “ Belediye olarak Marmaris’te ve köylerimizde gençlerimizi spora teşvik edecek sahalar ve tesisler yapacağız. Marmaris’ten başarılı sporcular çıkaracağız . Marmaris turnuvalar ve müsabakaların yapıldığı bir kent haline geldiğinde, ekonomik artısını hepiniz yaşayarak göreceksiniz.  12 ay boyunca yapacağımız festivaller, konserler ve panayırlarla yöresel zenginliklerimizi, sanatsal faaliyetlerimizi Marmaris’in dışına tanıtırken, aynı zamanda ekonomik olarak da kendi insanımızın kazanmasına katkı sağlayacağız. Marmaris’i sanatla buluşturacağız. Mevcut Belediye binasını dönüştürüp inşa edeceğimiz Sanat Merkezinde, çok amaçlı salonların yanı sıra halkımızın ve kurumlarımızın kullanabilecekleri büyük bir kafesi de olacak. 19 Mayıs Gençlik Meydanımızın altına 2 katlı büyük bir otopark yaparak trafik sorununu çözeceğiz. Yaşayan bir kentin kanalizasyon ve alt yapı sorunları o kenti aşağı çeker, insanlarını da huzursuz eder. Bu konuda gereken birimlerle irtibata geçecek, tespit edilen bölgelerde yenileme çalışmalarını yapacağız. . Türkiye’nin en güzel köyleri Marmaris’te. Tarımı hareketlendireceğiz. Köylülerimize ürettiğini satacakları modern köy pazarları yapacağız. Çalışmak isteyen ama imkanı olmayan kadınlarımıza, becerilerine ve iş fikirlerine göre danışmanlık hizmetleri ve eğitimler verdirerek iş sahibi olmalarını sağlayacağız.” Rahmetli babası İbrahim Yazıcı'nın kendisine 7 vasiyeti olduğunu aktaran Yazıcı, "Bunun 6 tanesini gerçekleştirdim. Son vasiyeti de yaşlı bakım evi yapılmasıydı. Bunu da kendim, şahsi olarak ben yapacağım. Marmaris'e yaşlı bakım merkezi yapacağım." ifadelerini kullandı. Yazıcı, seçim çalışması süresince kimseden oy istemediğini, projeleriyle halkın karşısına çıktığını vurgulayarak, "Marmaris'in geleceğe bir mesaj vereceğine inanıyorum. Hoşgörü ve tevazuu içinde, ayırım yapmayan bir başkan olacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.