14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanlığı: Doktorlarımız görevlerinin başında

Sağlık Bakanlığı: Doktorlarımız görevlerinin başında

Bakanlıktan inşa edilen açıklamada, bugün medyada bazı sendika ve sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde ülke genelinde iş bırakma eylemi yapılacağı ve ivedi servis dışında doktorların hasta muayene etmeyecekleri haberleri yer aldığı belirtilerek, "Yaşad


Bakanlıktan inşa edilen açıklamada, bugün medyada bazı sendika ve sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde ülke genelinde iş bırakma eylemi yapılacağı ve ivedi servis dışında doktorların hasta muayene etmeyecekleri haberleri yer aldığı belirtilerek, "Yaşadığımız elim vakalar neticesinde müsaadeli olduğu halde hastanelere koşarak gönüllü olarak sağlık hizmeti sunmaya devam eden doktorlarımız bir gün önce olduğu gibi bugün de görevlerinin başındadır" ifadesi kullanıldı.


"Millet olarak sahip olduğumuz kıymetler en zor dönemlerde dahi birleştirici bir güç olmuştur" denilen izah şöyle devam etti:


"Bu güç sayesinde vatandaşlarımızın sağlığını korumayı ilke edinen sağlık personelimiz, yaşam hakkının kutsallığını savunarak, vakit ve mesai kavramı gözetmeksizin görevlerini yerine getirmeye devam etmektedir. Bakanlığımıza bağlı devlet hastanelerine başvuran tüm hastalarımızın muayene ve tetkiklerinin eksiksiz inşa edilmesi ve sağlık hizmetlerinde rastgele bir aksama yaşanmaması için gereken her türlü önlem alınmıştır. Sağlık hizmetleri sunumu kesintisiz olarak devam etmektedir. "
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.