21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğla’da 3 bin 971 kişiye iş imkanı sağlandı
05 Kasım 2012 Pazartesi 13:54

Muğla’da 3 bin 971 kişiye iş imkanı sağlandı

”Liderlik ve İletişim Becerileri” Semineri. Muğla Valisi Şahin: -”(Ne iş olsa yaparım) demektense bir iş konusunda bilgi sahibi olmak, uzman olmak çok daha önemlidir” -İŞKUR Muğla İl Müdürü Sarıyerli: -”2009 yılından bu yana 712′si engelli olmak üzere 3 b

Muğla Valisi Fatih Şahin, ”(Ne iş olsa yaparım) demektense bir iş konusunda bilgi sahibi olmak, uzman olmak çok daha önemlidir” dedi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Eczacılar Odası toplantı salonunda düzenlenen ”Liderlik ve İletişim Becerileri” seminerinde yaptığı konuşmada, vatandaşların sıkılganlık ve bilgisizlik gibi çeşitli nedenlerden dolayı İŞKUR Müdürlükleri ve işverenler ile bir araya gelemediğini belirtti.

İş Kurumu görevlilerinin bu problemi ortadan kaldırarak insanları iş sahibi yaptığını söyleyen Şahin, kutsal bir görev üstlendiklerini kaydetti. İşveren ve işçinin buluşmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Şahin, ”Ülkemizde ne iş olsa yaparım felsefesinde bir çok vatandaşımız var. Sizlerin amacı vasıfsız kitle ile vasıflı kitleyi bir araya getirmektir. (Ne iş olsa yaparım) demektense bir iş konusunda bilgi sahibi olmak, uzman olmak çok daha önemlidir. Yapılacak projeler ve açılacak kurslar ile vatandaşa bu imkanı da sağlayacak olanlar sizlersiniz” dedi.

Her bölgede o bölgenin özellikleri göz önünde bulundurularak projeler üretilmesi ve kurslar açılması gerektiğini dile getiren Şahin, bir ilde yeterli sayıda kuaför varken o ilde kuaförlük kursu açmanın gereksiz olduğunu kaydetti. Bu nedenle bölgelerin iyi analiz edilmesi ve işverenlerin hangi alanda ihtiyaçları varsa o alanların belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, ”Bunun için de bölgeyi iyi tanımalı ve bölgenin ihtiyacına göre projeler üretmelisiniz. Vasıfsız kitleleri doğru yönlendirme ile vasıflı hale getirerek işsiz vatandaşlarımızı iş sahibi, ekmek sahibi yapabilirsiniz” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli de kurumlarında oluşturulan iletişim masası ile bölgede 7 bin vatandaşın ilk kez Çalışma ve İş Kurumu ile temasa geçtiğini belirtti.

Vatandaşı iş sahibi yapmanın önemli bir görev olduğunu kaydeden Sarıyerli, ”Geçtiğimiz ay Muğla’da görev yapan 33 meslek danışmanının çalışmaları ile bin 478 iş yerinde iş gücü analizi yapıldı. İşimiz vasıfsız vatandaşımızı iş sahibi, ekmek sahibi yapmaktır. Bu çok kutsal bir görevdir. Çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, projelerde göstermiş oldukları üstün hizmetlerinden dolayı meslek danışmanları Serkan Tütüniçer, Okan Çelik, Melis Önal Küçükarslan ve Zafer Arı’ya üstün başarı belgeleri verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.