18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİT’den Bahçeli açıklaması!
03 Kasım 2012 Cumartesi 16:12

MİT’den Bahçeli açıklaması!

MHP İl Başkanı Selim Kaptanoğlu ’Devlet Bahçeli MİT ajanı’ iddiası üzerine MİT’den açıklama geldi.
MHP eski İstanbul İl Başkanı Selim Kaptanoğlu’nun "Devlet Bahçeli MİT ajanı" iddiası üzerine MİT açıklama yaptı. İddia üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin avukatı MİT’e dilekçeyle başvuruda bulunarak, Bahçeli’nin kurumla ilişkisinin bulunup-bulunmadığını sordu.

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in 3.5 yıl yattığı Mevki Hastanesi’ndeki doktoru ve MHP’nin eski İstanbul İl Başkanı Selim Kaptanoğlu, ekim ayında Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na çarpıcı bir iddiada bulunmuştu.

Kaptanoğlu komisyon üyelerine, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin MİT ajanı olduğunu söylemişti. Hatta bu iddiasını bir adım ileri götürüp, Alparslan Türkeş’in bir mektubunda, bu durumu yazdığını öne sürmüştü.


Milliyet gazetesinin haberine göre "ajan" iddiaları üzerine harekete geçen Bahçeli’nin avukatı Hamit Kocabey, MİT’e bir dilekçe gönderdi.

Kocabey dilekçesinde, Bahçeli’nin kurumla herhangi bir irtibatının bulunup bulunmadığının bildirilmesini istedi. MİT, Kocabey’e kısa ve net bir yanıt gönderdi.

MİT’in 30 ekim tarihli cevabi yazısında, “İlgi dilekçeniz incelenmiş olup, başvurunuza konu Sayın DR. Devlet Bahçeli’nin kurumumuzla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

Avukat Hamit Kocabey,, MİT ajanlığı iddiasının yıllarca kullanıldığını ve bu durumdan duydukları rahatsızlığı ortadan gidermek için MİT’ten bunu resmi bir şekilde belgelemek istediklerini söyledi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.