14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Minik yüreklerden en güzel miras
21 Mart 2019 Perşembe 13:41

Minik yüreklerden en güzel miras

Orman Genel Müdürlüğünün 180’inci kuruluş yıldönümü ve Orman Haftası kutlama etkinlikleri dolayısıyla, ilkokul ve lise öğrencileri fidan dikti.

Orman Genel Müdürlüğünün 180’inci kuruluş yıldönümü ve Orman Haftası dolayısıyla Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde, düzenlenen etkinlikte, ilkokul ve lise öğrencileri, fidan dikti. Ovacık mevkiinde düzenlenen etkinliğine, Şehit Ahmet Benler İlkokulu, Sabancı Anadolu Lisesi ve İhsan Mermerci Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, TEMA Vakfı üyeleri, katıldı.

 

Fidan dikimi öncesi, Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri tarafından öğrencilere bilgi verildi. Etkinlik kapsamında, 3 hektarlık alana, Lavanta, Hünnap, Oya ve Dut ağacı olmak üzere 5 bin fidan dikildi. Amaçlarının bölgemizdeki ormanları koruyup, çoğaltmak olduğunu kaydeden Marmaris Orman İşletme Müdür Şükrü Akın Ünler, “Orman Genel Müdürlüğü’müzün 180’inci kuruluş yıldönümü ve Orman Haftası dolayısıyla, öğrencilerimizi ormanların önemini ve bu konuda bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Boş alanlarımızı yeniden doğaya kazandırmak amacıyla fidan dikiyoruz. Orman Haftamız kurlu olsun” dedi.

Ülke olarak en büyük zenginliğimizin ormanlar olduğunu belirten Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Zülyeha Aldoğan, minik yüreklerin geleceği açısından faydalı olduğunu dile getirdi. 

img_0887.jpg

Etkinlikler kapsamında, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'nde, vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.