22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın bugün de Yozgat ve Kırşehirde..
12 Ekim 2012 Cuma 22:55

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın bugün de Yozgat ve Kırşehir'de..

MHP Trabzon milletvekili ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın geçtiğimiz gün tamamladığı ve Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale illerini kapsayan Trakya turundan sonra bugün de Yozgat ve Kırşehir'de...

Sabah saat 09:30 sıralarında Ankara'nın Elmadağ İlçesinde kalabalık bir partili grup tarafından karşıkanan MHP'li Aydın daha sonra Yozgat'a hareket etti.

Yozgat Yerköy'de de Elmadağ'dakini aratmayan bir konvoyun karşıladığı Koray Aydın Cuma namazından önce MHP Yozgat İl Teşkiltaı'nı ziyaret etti..

Saat 14'te Kültür Müdürlüğü salonunda partililere konuşan Koray Aydın “ AKP’nin tek alternatifi MHP’dir. Onu iktara taşaıyacak kadrolarla iktidara yğürüyoruz. Genel başkan seçildikten sonra, Ankara’daki ilk mitingimi 1 milyon kişiyle yapacağıma söz veriyorum “ dedi.

Kurultay çalışmaları hızlandı

Bu arada MHP’de liderlik yarışı tüm hızıyla sürüyor. MHP lideri Bahçeli,10 parti yöneticisini seks kasedi skandalı nedeniyle görevden almıştı. Şimdi o isimlerden Bülent Didinmez, Ümit Şafak ve Mehmet Taytak, kurultayda Bahçeli'ye destek için sahaya indi. Bu durum MHP tabanında büyük bir infiale neden oldu..

2011 seçimleri öncesinde art arda gelen seks kasetleriyle dağılan MHP yöneticileri, partiye geri döndü. Görüntülerin ardından hem partiden hem de milletvekili adaylığından istifa eden isimler, MHP'nin yaklaşan 10. Kurultayı öncesinde sahaya indi.
Bülent Didinmez, eşinden ayrılıp görüntülerinin yayınlandığı kişiyle evlendi. Mehmet Ekici, Osman Çakır, Ümit Şafak, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, ise sırra kadem basmıştı. Görüntüler yayınlanmadan önce MHP'nin teşkilatından sorumlu Bülent Didinmez, kasasından sorumlu Ümit Şafak ve genel sekreter yardımcısı olan Mehmet Taytak, gelecek ay yapılacak kurultay öncesi Bahçeli'ye destek için seçim bölgelerine gitti. Tabandaki tepkiler nedeniyle çalışmalarda sıkıntıların yaşandığı gelen haberler arasında.

"MHP GENEL BAŞKANI 15 YILDIR ODALAR BORSALAR BİRLİĞİNİN GENEL KURULUNA KATILMADI"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Aydın, "Ben önümüzdeki dönem içerisinde MHP'nin Türk siyasi hayatında başrol oyuncusu olması iddiamı da ortaya koyuyorum. İktidar isteyen, iktidar coşkusu olan bir MHP olsun istiyorum. MHP her yerde olmazsa bu iktidar coşkumuzu herkesle paylaşmayız, herkese aktaramayız. Düşünün bu partinin genel başkanı 15 yıldır Odalar Borsalar Birliğinin genel kuruluna katılmadı. Arkadaşlar bizim anlatacak fikrimiz yok mu? Bizim orada söyleyecek hiç mi bir şeyimiz yok? Bu güvensizlik nedir? Ben MHP Genel Başkanı olursam Odalar Borsalar Birliğinin salonuna bütün kadromla gideceğim. Türkiye'nin bütün temel meseleleri ile ilgili görüşlerimizi o salonda anlatmak zorunda olduğumuz bilincinde hareket edeceğiz. Bu bir siyaset tarzıdır. Bu bir tercih meselesidir. Şimdiki liderin tercihi böyle, medyayı fazla kullanmayan, bu tür zeminlerde fazla görülmeyen, belli zamanlarda meramını anlatan, medyayı az kullanan bir tercih kullanıyor. Buna saygı duyacağız, tercih böyle. Ben de bu tercihle MHP'nin bu halinden ileriye gidemeyeceğini söylüyorum. Tam tersine MHP her yerde olmalı ve iktidar projesini Türk milletinin önüne koyarak, meydanlara çıkarak, milletiyle bütünleşerek bunu hayata geçirmeli. İki tercih var, benim yolum bu. Ben o tercihte olanlara saygı gösteriyorum ama ben MHP'nin bu dönemde oy kullanacak olan delegasyonuna bunu hatırlatıyorum" diye konuştu.

AYDIN ELMADAĞ'DA BÖYLE KARŞILADI

YERKÖY

YOZGAT MHP İL BİNASI

Haber gün içerisinde güncellenecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.