21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mete; Vatansever misiniz? Teröristsever misiniz?
03 Kasım 2012 Cumartesi 15:51

Mete; Vatansever misiniz? Teröristsever misiniz?

Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ilçe binasında bir basın toplantısı düzenleyerek ilçemizde yayın yapan Marmaris TV, CHP Marmaris İlçe Teşkilatı ve İl Genel Meclis Üyesi Dursun Kaplan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Kadem Mete, Marmaris Tv’nin yayınlarına belgelerle cevap verirken Dursun Kaplan ve CHP’lilere ağır sorular yöneltti. Mete; “Teröre lanet ve Şehide Saygı yürüyüşünde Dursun Kaplan pankart taşıyor hükümetimiz ve partimiz aleyhinde. Kardeşi Gani Kaplan’da terörist başına destek eyleminde yer alıyor. Biri güya şehitler için yürüyor, biriside terörist başına destek için meydanda eyleme destek veriyor. Şimdi soruyorum, Vatansever misiniz? Teröristsever misiniz? Ey CHP yöneticileri içinizde daha Dursun Kaplan’ın kardeşi gibi, Beldibi Belediye CHP’li eski Meclis Üyesi gibi kaç kişiniz daha var?” dedi.

Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete Cumartesi günü ilçe binasında düzenlediği basın toplantısına meclis üyeleri ve parti yöneticileri katıldı. Bilgisayardan video haber görüntüsü ve fotoğrafları da basınla paylaşan Başkan Kadem Mete ilk olarak Marmaris Tv’nin 28 ekimde gerçekleştirilen Cumhuriyet Yürüyüşü’nde Ak Parti İlçe Başkanı Kadem Mete tepkilere maruz kalacağı düşüncesiyle Emniyet Müdürlüğü’nce sivil ve resmi polislerle korundu” Gergin ve huzursuz olduğu, haberine ve haberde yapılan yorumlara cevap verdi.

Kadem Mete açıklamasını şöyle sürdürdü; “Her zaman olduğu gibi bu malum televizyon haksız ve yalan haber yaptı. Haberi arkadaşlarımın söylemesi üzerine sosyal paylaşım sitesinden izledim. Hatta siteye yorumda yazdım. Yorumumda;

Halkın arasın da ben değil patronunuz korumayla dolaşıyor

“Yapılan haberde yürüyüşte benim için yakın koruma görevlendirildiği söyleniyor. Hayatımda hiç bir yerde hiçbir zaman koruma bulundurmaya ihtiyaç duymadım. Marmaris’te halkın arasında dolaşırken koruma bulunduran sizin patronunuzdur. Görüntüler elinizde o görüntülerde tek bir koruma gösterin, yada herzamanki gibi buda yaptığınız başka bir yalan haber olarak kalacak.

 

Görüntünüzde gösterin kamuoyunda iddianızı ispatlayın. Kamuoyu bu memlekette kimin korumalarla gezdiğini kimin kendi esnafına silah çektiğini biliyor. Siz sadece komik oluyorsunuz tıpkı bir zamanlar kurucularınızın kağıt üstündeki asgari ücretli bir bayan, bir üniversite öğrencisi ve bir emekli öğretmen olduğu iddia ettiğiniz gibi.” Dedim.

Onlar ise; SAYFA YÖNETİCİSİNDEN KADEM METE’NİN İDDİASINA YANIT: Haber tamamen doğrudur. Mete’nin halk arasında olası tepkilerden korunması için devletin güvenlik güçleri gerekli emniyet tedbirini almışlardır. Haber teyit edilmiştir. Bu bilgi devlet yetkililerince ve birden fazla güvenilir kaynak tarafından doğrulanmıştır. Eğer Kadem Mete’nin açıklaması doğru kabul edilecek olursa, bu durumda kendisi de gerçeği yine Marmaris TV tarafından öğrenmiş bulunmaktadır. Kadem Mete’ye vatandaşların olası tepkileri göz önüne alınarak, Emniyet’in önleyici tedbiri sebebi ile sivil ve resmi üniformalı polisler tarafından koruma amaçlı gözlem yapılmıştır. Kesin gerçek budur.

Haber bilgisini yayınlamadan önce araştırma yapmış ve bir değil, birkaç güvenilir kaynaktan teyit almıştır” dediler.

Kaymakamlık; “Hiçbir kişiye özel güvenlik tedbiri alınmamıştır”

Marmaris Kaymakamlığı’na resmi bir dilekçe yazarak sordum. Şahsıma yada başka bir şahsa özel güvenlik önlemi yada tedbiri alınmış mıdır diye. Kaymakamlık cevap verdi. “Ne şahsınıza nede her hangi bir şahsa özel koruma ve güvenlik tedbiri alınmamıştır” diye.

Ben değil patronları gergin yürüyor

Ayrıca haberde zor anlar yaşadığım ve gergin bir ifadeyle yürüdüğüm belirtildi. Haber yorum yapılmadan veriliyor dedilerse de yorum yaptılar. Şimdi sizlere görüntüleri izlettirdim. Ben mi gergin yürüyorum yoksa onların patronu malum kişi mi gergin yürüyor. Ben gülümsüyorum onların patronu ise her zaman ve her yerde olduğu gibi gergin.

Marmaris Tv’nin haberleri karşı yasal hakkımı arayıp koruyacağımı buradan iletmek istiyorum.

Biri Şehitler için bahane ederek hükümeti istifaya çağırıyor

Şehitlerle uzaktan yakından olmayan bir teröre lanet ve şehide saygı yürüyüşü gerçekleştirdiler. Bayrak haricinde hiçbirşey olmayacak dedikleri halde hükümetimiz ve partimiz hakkında pankart taşıdılar. Terörü lanet pankartı bile görmek imkansızken partimiz aleyhinde pankartlar doluydu. Bu yürüyüşte İl Genel Meclis Üyesi Dursun Kaplan’da vardı.  Hükümetimizi terör örgütüyle işbirliği yaptığını iddia eden pankartları taşıdı. Aradan bir ay geçmeden cezaevinde tecrit gördüğünü iddia ettikleri terörist başına daha rahat imkanlar için açlık grevlerinin bitmesi için meydanda eylem yaptılar. Terörist başına ve teröristlere destek için CHP’li Dursun Kaplan’nın kardeşi Gani Kaplan’da ordaydı. İşte fotoğrafı burada. Bu fotoğrafta Beldibi Belediye CHP’li eski Meclis Üyesi de var.

 

Bir diğer kardeşi de terörist başına rahatlık için eylemde bulunuyor

Kardeşi Gani Kaplan’da terörist başına destek eyleminde yer alıyor. Biri güya şehitler için yürüyor, biriside terörist başına destek için meydanda eyleme destek veriyor. Şimdi soruyorum, Vatansever misiniz? Teröristsever misiniz?

Ey CHP yöneticileri içinizde daha Dursun Kaplan’ın kardeşi gibi, Beldibi Belediye CHP’li eski Meclis Üyesi gibi kaç kişiniz daha var?”

Anavatan’a ve DYP’ye oy vermiş ama şimdi CHP’ye oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Kimlere oy verdiğinizi görün.

Öğretmenin terörist başına destek eyleminde ne işi var?

Meydanda yapılan terörist başına destek eyleminde çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenin biri de vardı? Buradan Milli Eğitimin gereken işlemi yapacağından şüphe duymadığı mı da belirtmek istiyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.