22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MENDER’den Engelliler için Yemek
06 Aralık 2012 Perşembe 18:54

MENDER’den Engelliler için Yemek

Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (MENDER), 03 Aralık Dünya Engelliler Günü ve derneğin 2. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Yazıcı Turban Otelde yemek düzenledi. Yaklaşık olarak 300 davetlinin katıldığı yemekte bir açıklama

Her yıl 03 Aralık tarihi “Engelliler Günü” olarak kutlanmakta. Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği bu günü kutlamak için ilk olarak Marmaris Atatürk Anıtına çelenk koydu. Daha sonra aynı zamanda derneğin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Yazıcı Turban Otelde yemek düzenlendi. Yaklaşık olarak 300 davetlinin katıldığı yemeğe engelliler ve aileleri, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, iki belediyenin Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Oktay, ilçe ve belde CHP yöneticileri ile davetliler katıldı.

Yemekte ilk olarak derneğin 2 yıllık faaliyet faaliyetlerini gösteren bir sunu yapıldı. Derneğe yeni üye olanlara rozetleri takıldı. Daha sonra Dernek Başkanı Şennur Ünlü sahneye çıkarak, “Dernek olarak 2 yıldan beri faaliyet gösteriyoruz. Amacımız engelleri aşmak. Bölgemizde ve ülkemizde çok fazla engelli vatandaşımız var. Bunların hayatını kolaylaştırmak, sosyal hayata adapte etmek için mücadele veriyoruz. Bu güne kadar bize bu mücadelemizde destek olan herkese çok teşekkür edip, engellilerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

Yemekte kısa süre önce ayağını kaybeden Hüsnü Şimşek’e akülü sandalye almak için bir halı açık arttırmaya çıkartıldı. Yapılan açık arttırmayı Gökova Süt Ürünleri Şirketi 5500 TL ye aldı.

Son olarak ünlü ses Sanatçısı Tülay Özer sahneye çıkarak konuklara unutulmaz saatler geçirttirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.